Logo

Kalkulator OC i AC

Poznaj cenę ubezpieczenia samochodu

Skorzystaj z kalkulatora OC i AC

Data urodzenia właściciela
Połączenie jest szyfrowane
Twoje dane są chronione
  • OC+AC już od 676 zł
  • Oblicz składkę w 1 minutę
Naszej oferty nie znajdziesz w porównywarkach
Nie dzwonimy, jeśli tego nie chcesz
Do poznania oferty nie wymagamy podania numeru telefonu ani innych danych kontaktowych. Nie zadzwonimy do Ciebie z innymi ofertami.
Podajesz tylko niezbędne dane
Twoje dane są użyte wyłącznie do obliczenia składki za ubezpieczenie. Nie udostępniamy ich nikomu innemu, ani nie wykorzystujemy do innych celów.
Oferta przygotowana specjalnie dla Ciebie
Bierzemy pod uwagę dane pojazdu i historię Twojego ubezpieczenia, aby wysokość składki i zakres oferty przygotować zgodnie z Twoimi potrzebami.

Często zadawane pytania

Jak obliczyć cenę ubezpieczenia OC?

 

To bardzo proste! Do kalkulatora OC wprowadzasz numer rejestracyjny pojazdu i datę urodzenia. W dalszych krokach podasz informacje o właścicielu i kierowcach niezbędne do obliczenia składki ubezpieczenia samochodu. W oparciu o podane przez Ciebie dane oraz informacje o Twoim pojeździe zgromadzone w Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP) kalkulator ubezpieczenia OC oblicza składkę i po chwili otrzymujesz oferty. W kalkulatorze dostępne są różne warianty ubezpieczeń OC i AC. Dzięki temu możesz dobrać ubezpieczenie samochodu najlepiej dopasowane do swoich potrzeb.

Jakie dane trzeba podać w kalkulatorze OC i AC?

 

Takie same jak w trakcie zakupu ubezpieczenia u Agenta. Większość danych wymaganych przez kalkulator OC znajdziesz w dowodzie rejestracyjnym samochodu. Potrzebne będą informacje o właścicielu pojazdu, dane ewentualnych współwłaścicieli, ale też informacje o innych kierowcach, którzy mogą korzystać z auta. Po uzupełnieniu formularza kalkulator OC i AC generuje kilka ofert ubezpieczenia do wyboru.

Dlaczego wymagane jest podanie daty urodzenia właściciela?

 

Data urodzenia jest niezbędna, aby sprawdzić czy pojazd, dla którego obliczasz składkę ubezpieczenia OC i AC, należy do Ciebie. Dane dotyczące pojazdu pochodzą z Centralnej Ewidencji Pojazdów.

Czy podanie danych w tym kalkulatorze jest bezpieczne?

 

Kalkulator OC i AC posiada zabezpieczenia w postaci wysokiej klasy certyfikatów bezpieczeństwa. Tak więc wszystkie przesyłane do naszego kalkulatora OC i AC dane są odpowiednio zaszyfrowane. Staramy się zawsze zachować najwyższy poziom bezpieczeństwa danych.

Czy tak niewiele danych wystarczy do przygotowania rzetelnej oferty ubezpieczenia OC i AC?

 

Naturalnie! Kalkulator OC i AC zacznie obliczać składkę gdy wprowadzisz numer rejestracyjny, datę urodzenia właściciela i klikniesz przycisk Oblicz składkę. Reszta danych pojazdu pojawi się automatycznie z Centralnej Ewidencji Pojazdów. Jest to metoda dająca większą pewność odnośnie do prawidłowości danych. Wpisywanie wielu danych samodzielnie byłoby obarczone większym ryzykiem błędów i nieścisłości.

Dla jakich samochodów sprawdzę ceny ubezpieczenia OC i AC w kalkulatorze?

 

Obecnie umożliwiamy obliczenie składki OC i AC dla samochodów osobowych i samochodów ciężarowych. Za pomocą kalkulatora poznasz cenę ubezpieczenia pojazdu kupionego w kraju jak też sprowadzonego z zagranicy.

Przed czym chroni ubezpieczenie OC?

 

Ubezpieczenie OC posiadacza pojazdu zapewnia Ci ochronę przed odpowiedzialnością za szkody wyrządzone innym osobom. Ubezpieczenie OC zapewnia ochronę przed finansowymi skutkami szkody wyrządzonej samochodem. Osoby poszkodowane w wypadku otrzymają odszkodowanie od ubezpieczyciela zamiast domagać się zadośćuczynienia od Ciebie.

Kiedy chroni mnie ubezpieczenie OC a kiedy ubezpieczenie AC?

 

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe. Musisz mieć OC nawet, jeśli Twój samochód cały rok stoi w garażu, albo od miesięcy go nie używasz bo jest niesprawny i czekasz na części. Za brak OC grożą kary finansowe. Im dłużej samochód pozostaje bez ochrony, tym wyższa opłata grozi za brak OC. Autocasco, czyli ubezpieczenie AC jest dobrowolne. Za brak AC nie ma kar. Warto jednak zdecydować się na jego zakup. Dlaczego? AC chroni przed finansowymi skutkami kradzieży pojazdu lub na przykład wandalizmu, uszkodzenia z Twojej winy albo przez nieznanego sprawcę.

Jak można zapłacić składkę OC za ubezpieczenie?

 

Możliwości płatności za ubezpieczenie OC i AC jest kilka. Możesz zdecydować się na płatność za pomocą karty płatniczej, szybkiego przelewu lub BLIKa.

W jaki sposób otrzymam polisę zakupioną online?

 

Po wyborze ubezpieczenia OC i udanej płatności polisa trafi na Twoją skrzynkę e-mail. Numer polisy otrzymasz także w wiadomości SMS.

Kalkulator OC i AC

Użyj kalkulatora OC i AC, aby wygodnie ubezpieczyć swój samochód online. Przygotuj dowód rejestracyjny - łatwiej będzie Ci sprawdzić dane pojazdu. Pamiętaj, aby podawać dokładne i prawdziwe informacje - każda z nich może mieć wpływ na wysokość składki ubezpieczenia OC i AC.

Do obliczenia składki ubezpieczenia potrzebne będą także informacje o właścicielu pojazdu, dane ewentualnych współwłaścicieli, ale też informacje o innych kierowcach, którzy mogą korzystać z auta. Po uzupełnieniu formularza kalkulator OC i AC generuje kilka ofert ubezpieczenia do wyboru. Wybrane ubezpieczenie możesz od razu kupić online.

*Składka ubezpieczeniowa OC+AC w wysokości 676 zł rocznie została wyliczona dla Klienta w wieku 33 lat, mieszkańca Bobrowników, posiadacza Forda Focusa.

Twoje dane są chronione
Połączenie jest szyfrowane
Zobacz jak jeszcze dbamy o bezpieczeństwo