Logo
Twoja podróż
Oferta dla Ciebie
Ochrona dodatkowa
Dane do polisy i płatność
Twoja podróż
Oferta dla Ciebie
Ochrona dodatkowa
Dane do polisy i płatność
Dokąd jedziesz?
Wybierz kraje, do których się udajesz
Wyszukaj
Wybierz datę początku i końca podróży
28 lis 2021 (00:00) – 04 gru 2021 (23:59)
Termin podróży
Wybierz liczbę podróżnych
Poniżej 26 lat
Od 26 do 60 lat
Powyżej 60 lat
Czy wszyscy podróżni znajdują się obecnie na terenie Polski?
Wybierz dodatkową ochronę dla planowanych aktywności:

Ubezpieczenie turystyczne

Używając naszego kalkulatora, w kilka chwil kupisz polisę online. Niezależnie czy planujesz wyjazd za granicę, czy też rozpoczynasz wycieczkę po Polsce, w każdym z tych przypadków warto mieć ubezpieczenie dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Ile kosztuje ubezpieczenie na wyjazd?

Cena jest uzależniona od kilku czynników. Jakich? Między innymi od tego czy będziesz podróżować po Polsce czy wybierasz się za granicę, kiedy zaczynasz i kończysz podróż i jakie aktywności planujesz w czasie wyjazdu. Wysokość składki możesz sprawdzić w naszym kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych online.

Co obejmuje polisa WARTA TRAVEL na wyjazd zagraniczny?

Ubezpieczenie WARTA TRAVEL, w zakresie podstawowym, obejmuje koszty leczenia nagłych zachorowań, w tym na COVID-19, następstw chorób przewlekłych i nieszczęśliwych wypadków wraz z usługami assistance takimi jak: transport Ubezpieczonego, poszukiwanie i ratownictwo w górach, na lądzie i na wodzie i in.

Jakie rozszerzenia ochrony warto dodać do ubezpieczenia na wyjazd za granicę?

Kupując ubezpieczenie za granicę, możesz rozszerzyć ochronę o ubezpieczenie bagażu czy też ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. W zakresie dodatkowym znajduje się także kontynuacja leczenia powypadkowego w RP oraz zniesienie udziału własnego w wynajętym samochodzie.

Czy mogę zakupić ubezpieczenie kosztów odwołania podróży?

W chwili obecnej nie oferujemy możliwości zakupienia polisy zawierającej ryzyko kosztów odwołania podróży w ramach ubezpieczenia Warta Travel.

Jakie sumy ubezpieczenia kosztów leczenia proponujemy na czas wyjazdu za granicę?

W ramach ubezpieczenia WARTA TRAVEL możesz elastycznie dobrać sumę ubezpieczenia kosztów leczenia do swoich potrzeb – może ona sięgać nawet 1 000 000 zł. W jakich okolicznościach przyda się jak najwyższa suma ubezpieczenia? Na pewno, gdy w trakcie wyjazdu planujesz uprawianie sportów ekstremalnych lub cierpisz na chorobę przewlekłą. Szczególnie w przypadku ubezpieczenia od nagłych zdarzeń podczas uprawiania sportów ekstremalnych warto zdecydować się na wysoka sumę ubezpieczenia, a także zadbać o dodatkową ochronę - rozszerzenie ubezpieczenia o kontynuację leczenia powypadkowego, po powrocie do Polski, w tym koszty leczenia i rehabilitacji.

Jakie ubezpieczanie warto mieć podróżując po Polsce?

WARTA TWOJE NNW - pakiet dla Turysty (RP) to ubezpieczenie dopasowane do potrzeb osób podróżujących po Polsce. Można korzystać z niego indywidualnie, a także zakupić polisę dla grup, wycieczek, kolonii, obozów lub pielgrzymek. W zakresie podstawowym zapewniamy ochronę m.in. podczas amatorskiego uprawiania sportów, z wyłączeniem sportów wysokiego ryzyka (ubezpieczenie z tym rozszerzeniem można zawrzeć u Agenta). Atutem pakietu dla Turysty (RP) jest także brak limitu wieku osób ubezpieczonych, możliwość zawarcia polisy na krótki okres od 1 do 30 dni oraz szeroki wybór górnej sumy ubezpieczenia NNW od 1 000 zł do 50 000 zł.

Czym różni się karta Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego od ubezpieczenia turystycznego?

Po pierwsze, EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, działa tylko na terenie Unii Europejskiej i państw należących do Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu. Po drugie, karta zapewnia pomoc tylko w placówkach służby zdrowia, które mają umowy z odpowiednikiem polskiego NFZ. Tymczasem gdy kupisz ubezpieczenie turystyczne WARTA TRAVEL, otrzymasz pomoc we wszystkich placówkach medycznych – zarówno publicznych jak i prywatnych!

Twoje dane są chronione
Połączenie jest szyfrowane
Zobacz jak jeszcze dbamy o bezpieczeństwo