Odpowiedz na pytania dotyczące Twoich potrzeb i wymagań.

Twoja podróż
Wyszukaj
13 lip 2024 (00:00) – 19 lip 2024 (23:59)
Liczba podróżnych
Ochrona dodatkowa

Ubezpieczenie turystyczne

Używając naszego kalkulatora, w kilka chwil kupisz polisę online. Niezależnie czy planujesz wyjazd za granicę, czy też rozpoczynasz wycieczkę po Polsce, w każdym z tych przypadków warto mieć ubezpieczenie dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Co obejmuje polisa WARTA TRAVEL na wyjazd zagraniczny?

Ubezpieczenie WARTA TRAVEL, w zakresie podstawowym, obejmuje koszty leczenia nagłych zachorowań, w tym na COVID-19, następstw chorób przewlekłych i nieszczęśliwych wypadków wraz z usługami assistance takimi jak m.in.: transport Ubezpieczonego, poszukiwanie i ratownictwo w górach, na lądzie i na wodzie, pakiet pandemia, pakiet żywioły i in.

Czy będę chroniony jeśli w jakimś kraju przebywam dłużej niż rok licząc wstecz od chwili zawarcia umowy ubezpieczenia WARTA TRAVEL?

Jeżeli przebywasz za granicą w celu kształcenia (np. w ramach programu kształcenia i wymiany młodzieży Erasmus – lub innego programu naukowego) lub jesteś oddelegowany przez polskiego pracodawcę do pracy za granicą i przebywasz tam nawet rok bez przerwy, przed datą zawarcia ubezpieczenia WARTA TRAVEL, to jesteś objęty ochroną ubezpieczeniową i będą Ci przysługiwać świadczenia. Jeśli natomiast przebywasz w chwili zakupu ubezpieczenia od co najmniej roku za granicą z innego powodu, to kraj w którym mieszkasz uznamy za kraj stałego zamieszkania i nie będziesz objęty ochroną.

Czym różni się karta Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego od ubezpieczenia turystycznego?

Po pierwsze, EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, działa tylko na terenie Unii Europejskiej i państw należących do Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu. Po drugie, karta zapewnia pomoc tylko w placówkach służby zdrowia, które mają umowy z odpowiednikiem polskiego NFZ. Tymczasem gdy kupisz ubezpieczenie turystyczne WARTA TRAVEL, otrzymasz pomoc we wszystkich placówkach medycznych – zarówno publicznych jak i prywatnych!

Jakie rozszerzenia ochrony warto dodać do ubezpieczenia na wyjazd za granicę?

Kupując ubezpieczenie za granicę, możesz rozszerzyć ochronę o ubezpieczenie NNW, bagażu podróżnego (w tym sprzętu sportowego i elektronicznego), czy też ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. W zakresie dodatkowym znajduje się także kontynuacja leczenia powypadkowego w RP, zniesienie udziału własnego w wynajętym pojeździe oraz pakiet bezpieczny dom.

Jakie ubezpieczanie warto mieć podróżując po Polsce?

WARTA TWOJE NNW - pakiet dla Turysty (RP) to ubezpieczenie dopasowane do potrzeb osób podróżujących po Polsce. Można korzystać z niego indywidualnie, a także zakupić polisę dla grup, wycieczek, kolonii, obozów lub pielgrzymek. W zakresie podstawowym zapewniamy ochronę m.in. podczas amatorskiego uprawiania sportów, z wyłączeniem sportów wysokiego ryzyka (ubezpieczenie z tym rozszerzeniem można zawrzeć u Agenta). Atutem pakietu dla Turysty (RP) jest także brak limitu wieku osób ubezpieczonych, możliwość zawarcia polisy na krótki okres od 1 do 30 dni oraz szeroki wybór górnej sumy ubezpieczenia NNW od 1 000 zł do 50 000 zł.

Twoje dane są chronione
Połączenie jest szyfrowane
Zobacz jak jeszcze dbamy o bezpieczeństwo