O jakich ubezpieczeniach powinni pomyśleć troskliwi rodzice?

Większość osób słysząc hasło „ubezpieczenia i dziecko", od razu myślą: ubezpieczenie posagowe. Tymczasem oferta ubezpieczeń czy opcji, które mogą być przydatne rodzicom dzieci jest coraz bogatsza. Analizując ofertę WARTY rodzice powinni zwrócić uwagę na kilka rodzajów polis.

 

  • WARTA OCHRONA kompleksowe zabezpieczenie finansowe na wypadek kłopotów ze zdrowiem dziecka. Ubezpieczenie WARTA OCHRONA oferuje możliwość objęcia ochroną całej rodziny. Do wyboru umowy dodatkowe dotyczące zdrowia dziecka np.: uszczerbek na zdrowiu w wyniku wypadku, pobyt w szpitalu, operacja, poważne zachorowanie. 

 

  • NNW szkolne z gwarancją realnej pomocy po wypadku dziecka. To ubezpieczenie, którego istotną zaletą jest szeroki pakiet asssistance. Gwarantuje on rodzicom to, czego najbardziej potrzebują w razie wypadku dziecka. Oprócz wypłaty świadczenia mogą bowiem liczyć na opiekę domową po hospitalizacji dziecka (od 24 do 96 godzin w zależności od wybranego wariantu), wizytę pielęgniarki czy pokrycie kosztów korepetycji u nauczycieli, którzy na co dzień uczą dziecko.

 

  • Ubezpieczenie mieszkania z gwarancją pomocy lekarza. W pakiecie mieszkaniowym WARTA Dom Komfort oferujemy jeden z najszerszych pakietów assistance na rynku, który gwarantuje pomoc medyczną w razie nagłego zachorowania lub wypadku i to w dowolnym miejscu w Polsce. Zapewniamy organizację i pokrycie kosztów wizyty lekarskiej, pomocy pielęgniarki czy zakupu leków. Taka opcja przyda się z pewnością rodzicom, którzy chcą sobie zapewnić szybką i sprawną pomoc w razie choroby dziecka.

 

  • Assistance komunikacyjne z pomocą w razie wypadku czy awarii. Przezorni rodzice powinni wybierać szersze warianty assistance, np. przynajmniej Złoty, a najlepiej Złoty+ czy Platynowy. Dzięki temu dostaną pomoc, nie tylko w razie wypadku, ale też awarii, która może polegać na odtransportowaniu auta i pasażerów we wskazane miejsce, czy nawet podstawienie samochodu zastępczego. Przydatna jest też opcja gwarantująca przewóz dzieci albo przewóz osoby wskazanej do miejsca w którym znajdują się dzieci, w przypadku gdy kierujący autem rodzic, np. trafił do szpitala.

 

  • OC w życiu prywatnym z gwarancją pokrycia szkód wyrządzonych przez dzieci. To ubezpieczenie dostępne jako opcja do naszych pakietów mieszkaniowych lub jako samodzielne ubezpieczenie. Daje gwarancję pokrycia roszczeń osób poszkodowanych przez dziecko. Może ono przecież jadąc na rowerze potrącić przechodnia czy uszkodzić stojący samochód.

 

  • Opcja Torebka z gwarancją ochrony na wypadek rabunku. Jest dostępna w naszych pakietach mieszkaniowych WARTA Dom i WARTA Dom Komfort. Ponieważ obejmuje wszystkich mieszkańców ubezpieczonej nieruchomości, więc również dzieci, które noszą przy sobie coraz więcej drogocennego sprzętu, np. telefony komórkowe, odtwarzacze multimedialne czy notatniki elektroniczne, które mogą być zrabowane, np. w drodze ze szkoły.