Warto wiedzieć

Masz pytanie na które nie znalazłeś odpowiedzi? Zapraszamy do zapoznania się z najczęstszymi zapytaniami naszych Klientów. Znajdź dokładnie to, czego szukasz.

Co zrobić po sprzedaży pojazdu z polisą OC w WARCIE?

 

Poinformowanie towarzystwa o sprzedaży pojazdu

 

Polisę OC należy przekazać nabywcy pojazdu, a WARTĘ poinformować o sprzedaży wypełniając druk zawiadomienia o sprzedaży przedmiotu ubezpieczenia lub przesyłając skan umowy sprzedaży.

 

Czytelne skany lub  zdjęcia można wysłać e-mailem  do WARTY na adres:

wypowiedzeniaOC@warta.pl

 

Pamiętaj! Poinformuj nas koniecznie o sprzedaży auta. Dopóki nie wiemy kto kupił auto, a nabywca będzie korzystał z Twojej polisy, to właśnie od Ciebie będziemy domagali się np. opłaty kolejnych rat składek.

 

Zwrot składki 

 

Jeśli umowa komunikacyjna  OC/AUTOCASCO/NNW/ASSISTANCE zostanie rozwiązana,  możesz otrzymać  zwrot składki za niewykorzystany okres ochrony. 
Pamiętaj:  do kupującego należy decyzja czy będzie korzystał z ochrony do końca okresu obowiązywania umowy OC, czy też ją wypowie (na piśmie).Jeśli  nabywca pojazdu wypowie umowę OC będzie możliwy  zwrot składek za niewykorzystany okres ochrony.
 
Jak to zrobić?
 
Przede wszystkim wypełnij Dyspozycję zwrotu składki i dołącz skany lub zrób wyraźną fotografię dokumentów:
 
- zawiadomienia o zbyciu pojazdu lub umowy sprzedaży pojazdu,
- wypowiedzenia umowy przez nabywcę (jeśli posiadasz taki dokument).
- zaświadczenie o demontażu pojazdu wydane przez stację demontażu 
- inny dokument potwierdzający rozwiązanie umowy 

 

Następnie wszystkie posiadane dokumenty możesz wysłać e-mailem na adres: zwroty@warta.pl  lub zostawić u  najbliższego agenta ubezpieczeniowego (Znajdź agenta).

 

Zwrot powinieneś dostać w ciągu 14 dni od otrzymania  wniosku przez Wartę – pamiętaj, że droga elektroniczna będzie najszybsza.
 
Pamiętaj! Zwrot na konto bankowe jest szybszy i pewniejszy niż przekaz pocztowy. Dlatego koniecznie podaj jego numer we wniosku, a cały wniosek wypełnij czytelnie, najlepiej drukowanymi literami.