Funds Funds

Warto wiedzieć

Masz pytanie na które nie znalazłeś odpowiedzi? Zapraszamy do zapoznania się z najczęstszymi zapytaniami naszych Klientów. Znajdź dokładnie to, czego szukasz.

Co zrobić po sprzedaży pojazdu z polisą OC w WARCIE?

 

Poinformowanie towarzystwa o sprzedaży pojazdu

 

Polisę OC należy przekazać nabywcy pojazdu, a WARTĘ poinformować o sprzedaży wypełniając druk zawiadomienia o sprzedaży przedmiotu ubezpieczenia lub przesyłając skan umowy za pośrednictwem formularza dostępnego w  zakładce KONTAKT – NAPISZ DO NAS- WYPOWIEDZENIEOC/ZAŚWIADCZENIE - Formularz - POWIADOMIENIE O SPRZEDAŻY POJAZDU/ZWROT SKŁADKI

 

Czytelne skany lub  zdjęcia można wysłać e-mailem  do WARTY na adres:

wypowiedzeniaOC@warta.pl

 

Pamiętaj! Poinformuj nas koniecznie o sprzedaży auta. Dopóki nie wiemy kto kupił auto, a nabywca będzie korzystał z Twojej polisy, to właśnie od Ciebie będziemy domagali się np. opłaty kolejnych rat składek.

 

Zwrot składki 

 

Jeśli umowa komunikacyjna  OC/AUTOCASCO/NNW/ASSISTANCE zostanie rozwiązana,  możesz otrzymać  zwrot składki za niewykorzystany okres ochrony. 
Pamiętaj:  do kupującego należy decyzja czy będzie korzystał z ochrony do końca okresu obowiązywania umowy OC, czy też ją wypowie (na piśmie).Jeśli  nabywca pojazdu wypowie umowę OC będzie możliwy  zwrot składek za niewykorzystany okres ochrony.
 
Jak to zrobić?
 

Skorzystaj z formularza dostępnego na naszej stronie  - w zakładce KONTAKT – NAPISZ DO NAS- WYPOWIEDZENIEOC/ZAŚWIADCZENIE - Formularz - POWIADOMIENIE O SPRZEDAŻY POJAZDU/ZWROT SKŁADKI i dołącz skany lub zrób wyraźną fotografię dokumentów:

 
- zawiadomienia o zbyciu pojazdu lub umowy sprzedaży pojazdu,
- wypowiedzenia umowy przez nabywcę (jeśli posiadasz taki dokument).
- zaświadczenie o demontażu pojazdu wydane przez stację demontażu 
- inny dokument potwierdzający rozwiązanie umowy 

 

Następnie wszystkie posiadane dokumenty możesz wysłać e-mailem na adres: zwroty@warta.pl  lub zostawić u  najbliższego agenta ubezpieczeniowego (Znajdź agenta).

 

Zwrot powinieneś dostać w ciągu 14 dni od otrzymania  wniosku przez Wartę – pamiętaj, że droga elektroniczna będzie najszybsza.
 

Pamiętaj! Zwrot na konto bankowe jest szybszy i pewniejszy niż przekaz pocztowy. Dlatego koniecznie podaj jego numer we wniosku, a cały wniosek wypełnij czytelnie, najlepiej drukowanymi literami.

 

Druk dyspozycji zwrotu