Dlaczego warto mieć dobre AC na nowe auto?

Większość kupujących nowy samochód kupuje oczywiście polisę AC. W ich przypadku, szczególnie ważne jest, żeby było to ubezpieczenie, które dobrze zabezpieczy przed skutkami zupełnego rozbicia auta. Nawet spowodowanego przez kierowcę innego pojazdu.

 

Warto zwrócić uwagę szczególnie na jeden element – przez jaki okres towarzystwo gwarantuje, że w razie wypadku wypłaci kwotę za jaką kupiliśmy auto. To o tyle ważne, że jeśli to ktoś rozbije nam auto, to teoretycznie możemy skorzystać z jego OC i je naprawić. Jednak jeśli jest zupełnie rozbite i do naprawy się nie nadaje, wtedy odszkodowanie jest wyliczane tylko do wartości auta z dnia szkody. A wiadomo, że nowe samochody, tracą na wartości w pierwszym roku nawet 10-30 proc. To oznacza, że po takim poważnym wypadku, nie będziemy mogli odkupić nowego auta. Dlatego lepiej w takim wypadku jest skorzystać z dobrego AC.

 

Na przykład w AC Komfort WARTY, bez względu na to, kiedy zdarzy Ci się zupełne rozbicie lub kradzież auta, wypłacimy kwotę określoną w polisie (a nie wartość auta z dnia szkody, jak w standardowych polisach). W przypadku nowych aut, oznacza to, że jeśli szkoda zdarzy się np. w 11 miesiącu od podpisania umowy, wypłacimy kwotę, za jaką klient kupił samochód. Mało tego! Ubezpieczając nowe auto możesz wybrać również opcję gwarancji utrzymania wartości fakturowej przez trzy lata. Wtedy, nawet przy szkodzie w trzecim roku, podstawą do wypłaty będzie wartość zakupu auta wyszczególniona na fakturze. Dzięki takiemu zapisowi, możesz wrócić do salonu i kupić nowe auto.