Specjalna ochrona dla najmujących i wynajmujących mieszkania

W ramach OC w życiu prywatnym stworzyliśmy opcję ubezpieczenia dla najemców. Daje ona gwarancję pokrycia wyrządzonych z Twojej winy szkód np. w wynajmowanym mieszkaniu. I to zarówno w samej nieruchomości jak i ruchomościach!

 

Dla kogo?

 

Dla każdego, kto wynajmuje nieruchomość i chce zabezpieczyć się na wypadek nieumyślnego jej zniszczenia.

 

Dlaczego warto?

Najemcy mieszkanie zawsze może się zdarzyć, że wychodząc w pośpiechu do pracy zostawi otwarte kurki z wodą, garnek na gazie czy włączone żelazko. W takiej sytuacji łatwo o zalanie czy pożar.

Dlatego warto zabezpieczyć się przed takimi sytuacjami, wykupując specjalną opcję do OC w życiu prywatnym. Daje ona ochronę na wypadek zniszczenia samej nieruchomości (np. ścian, podłogi) nawet do 500 tys. zł oraz ruchomości (np. meble, dywany) nawet do 100 tys. zł.

Może obejmować wszystkie nieruchomości, z których ubezpieczony korzystał na podstawie umowy najmu, dzierżawy, użyczenia, przechowania, leasingu lub innej umowy nienazwanej o podobnym charakterze. W praktyce chodzi o wszystkie nieruchomości użytkowane przez dłuższy czas np. wynajmowanie mieszkania, zamieszkiwanie w hotelu pracowniczym, domu studenckim, internacie.

 

Pamiętaj! Za ewentualne zniszczenia w nieruchomościach użytkowanych przez krótki czas (np. hotel, pokój gościnny, schronisko) WARTA odpowiada już w podstawowym zakresie ubezpieczenia.