Logo

Kalkulator OC i AC

Sprawdź cenę ubezpieczenia OC / AC

Numer rejestracyjny
Data urodzenia właściciela

Kalkulator OC i AC - Już teraz oblicz składkę w minutę!

Użyj kalkulatora OC i AC, aby wygodnie ubezpieczyć swój samochód online. Przygotuj dowód rejestracyjny - łatwiej będzie Ci sprawdzić dane pojazdu. Pamiętaj, aby podawać dokładne i prawdziwe informacje - każda z nich może mieć wpływ na wysokość składki ubezpieczenia OC i AC. Do obliczenia składki ubezpieczenia potrzebne będą także informacje o właścicielu pojazdu, dane ewentualnych współwłaścicieli, ale też informacje o innych kierowcach, którzy mogą korzystać z auta. Po uzupełnieniu formularza kalkulator OC i AC generuje kilka ofert ubezpieczenia do wyboru. Wybrane ubezpieczenie możesz od razu kupić online.

Często zadawane pytania

Jak obliczyć cenę ubezpieczenia OC?

To bardzo proste! Do kalkulatora OC wprowadzasz numer rejestracyjny pojazdu i datę urodzenia. W dalszych krokach podasz informacje o właścicielu i kierowcach niezbędne do obliczenia składki ubezpieczenia samochodu. W oparciu o podane przez Ciebie dane oraz informacje o Twoim pojeździe zgromadzone w Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP) kalkulator ubezpieczenia OC oblicza składkę i po chwili otrzymujesz oferty. W kalkulatorze dostępne są różne warianty ubezpieczeń OC i AC. Dzięki temu możesz dobrać ubezpieczenie samochodu najlepiej dopasowane do swoich potrzeb.

Jakie dane trzeba podać w kalkulatorze OC i AC?

Takie same jak w trakcie zakupu ubezpieczenia u Agenta. Większość danych wymaganych przez kalkulator OC znajdziesz w dowodzie rejestracyjnym samochodu. Potrzebne będą informacje o właścicielu pojazdu, dane ewentualnych współwłaścicieli, ale też informacje o innych kierowcach, którzy mogą korzystać z auta. Po uzupełnieniu formularza kalkulator OC i AC generuje kilka ofert ubezpieczenia do wyboru.

Dlaczego wymagane jest podanie daty urodzenia właściciela?

Data urodzenia jest niezbędna, aby sprawdzić czy pojazd, dla którego obliczasz składkę ubezpieczenia OC i AC, należy do Ciebie. Dane dotyczące pojazdu pochodzą z Centralnej Ewidencji Pojazdów.

Czy podanie danych w tym kalkulatorze jest bezpieczne?

Kalkulator OC i AC posiada zabezpieczenia w postaci wysokiej klasy certyfikatów bezpieczeństwa. Tak więc wszystkie przesyłane do naszego kalkulatora OC i AC dane są odpowiednio zaszyfrowane. Staramy się zawsze zachować najwyższy poziom bezpieczeństwa danych.

Czy tak niewiele danych wystarczy do przygotowania rzetelnej oferty ubezpieczenia OC i AC?

Naturalnie! Kalkulator OC i AC zacznie obliczać składkę gdy wprowadzisz numer rejestracyjny, datę urodzenia właściciela i klikniesz przycisk Oblicz składkę. Reszta danych pojazdu pojawi się automatycznie z Centralnej Ewidencji Pojazdów. Jest to metoda dająca większą pewność odnośnie do prawidłowości danych. Wpisywanie wielu danych samodzielnie byłoby obarczone większym ryzykiem błędów i nieścisłości.

Dla jakich samochodów sprawdzę ceny ubezpieczenia OC i AC w kalkulatorze?

Obecnie umożliwiamy obliczenie składki OC i AC dla samochodów osobowych i samochodów ciężarowych. Za pomocą kalkulatora poznasz cenę ubezpieczenia pojazdu kupionego w kraju jak też sprowadzonego z zagranicy.

Przed czym chroni ubezpieczenie OC?

Ubezpieczenie OC posiadacza pojazdu zapewnia Ci ochronę przed odpowiedzialnością za szkody wyrządzone innym osobom. Ubezpieczenie OC zapewnia ochronę przez finansowymi skutkami szkody wyrządzonej samochodem. Osoby poszkodowane w wypadku otrzymają odszkodowanie od ubezpieczyciela zamiast domagać się zadośćuczynienia od Ciebie.

Kiedy chroni mnie ubezpieczenie OC a kiedy ubezpieczenie AC?

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe. Musisz mieć OC nawet, jeśli Twój samochód cały rok stoi w garażu, albo od miesięcy go nie używasz bo jest niesprawny i czekasz na części. Za brak OC grożą kary finansowe. Im dłużej samochód pozostaje bez ochrony, tym wyższa opłata grozi za brak OC. Autocasco, czyli ubezpieczenie AC jest dobrowolne. Za brak AC nie ma kar. Warto jednak zdecydować się na jego zakup. Dlaczego? AC chroni przed finansowymi skutkami kradzieży pojazdu, lub na przykład wandalizmu, uszkodzenia z Twojej winy albo przez nieznanego sprawcę.

Jak można zapłacić składkę OC za ubezpieczenie?

Możliwości płatności za ubezpieczenie OC i AC jest kilka. Możesz zdecydować się na płatność za pomocą karty płatniczej, szybkiego przelewu lub BLIKa.

W jaki sposób otrzymam polisę zakupioną online?

Po wyborze ubezpieczenia OC i udanej płatności polisa trafi na Twoją skrzynkę e-mail. Numer polisy otrzymasz także w wiadomości sms.

Twoje dane są chronione
Połączenie jest szyfrowane
Zobacz jak jeszcze dbamy o bezpieczeństwo