Logo

Kalkulator OC/AC

Pojazd i właściciel
Oferta dla Ciebie
Dane do polisy
Płatność i polisa
Twoje dane są chronione
Połączenie jest szyfrowane
Zobacz jak jeszcze dbamy o bezpieczeństwo

Kalkulator OC i AC

Użyj kalkulatora OC i AC, aby wygodnie ubezpieczyć online samochód. Przygotuj dowód rejestracyjny - łatwiej będzie Ci wprowadzać dane pojazdu. Pamiętaj, aby podawać dokładne i prawdziwe informacje - każda z nich może mieć wpływ na wysokość składki ubezpieczenia OC i AC. Wybrane ubezpieczenie możesz od razu kupić online.

Jak obliczyć ubezpieczenie OC?

To bardzo proste! Do kalkulatora OC wprowadzasz dane pojazdu niezbędne do obliczenia składki, podajesz też informacje o właścicielu i kierowcach. Na podstawie tych danych kalkulator ubezpieczenia oblicza składkę OC i po chwili otrzymujesz oferty. W kalkulatorze ubezpieczeń dostępne są różne warianty OC i AC. Dzięki temu możesz dobrać ubezpieczenie najlepiej dopasowane do swoich potrzeb.

Jakie dane trzeba podać w kalkulatorze OC AC Warty?

Takie same jak w trakcie zakupu ubezpieczenia OC AC u agenta. Większość wymaganych danych znajdziesz w dowodzie rejestracyjnym samochodu. Potrzebne będą też informacje o właścicielu pojazdu, dane ewentualnych współwłaścicieli, informacje o innych kierowcach, którzy mogą korzystać z auta. Po uzupełnieniu formularza kalkulator OC generuje kilka ofert ubezpieczenia OC do wyboru.

Dla jakich samochodów poznam ceny ubezpieczenia OC i AC w kalkulatorze?

Obecnie umożliwiamy obliczenie składki OC i AC dla samochodów osobowych i samochodów ciężarowych. Za pomocą kalkulatora poznasz cenę ubezpieczenia pojazdu kupionego w kraju jak też sprowadzonego z zagranicy.

Przed czym chroni ubezpieczenie OC i AC Warty?

Ubezpieczenie OC zapewnia Ci ochronę przed odpowiedzialnością, za szkody wyrządzone innym osobom w wyniku wypadku lub kolizji. Gdy Twój samochód uszkodzi czyjś pojazd albo doprowadzi do uszczerbku na zdrowiu u innego uczestnika ruchu drogowego, to polisa OC zabezpiecza poszkodowanych. Ubezpieczenie AC chroni zaś Ciebie i Twój samochód. AC zapewnia Ci odszkodowanie, jeśli Twoje auto zostanie zniszczone, a sprawcy nie uda się ustalić. AC przydaje się też w przypadku kradzieży pojazdu, albo gdy do uszkodzenia dojdzie z Twojej winy.

Czy ubezpieczenie OC jest obowiązkowe?

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe. Musisz mieć OC nawet, jeśli Twój samochód cały rok stoi w garażu, albo od miesięcy go nie używasz bo jest niesprawny i czekasz na części. Za brak OC grożą kary finansowe. Im dłużej samochód pozostaje bez ochrony, tym wyższa grzywna grozi za brak OC.

Czy ubezpieczenie AC jest obowiązkowe?

Autocasco, czyli ubezpieczenie AC jest dobrowolne. Za brak AC nie ma kar. Warto jednak zdecydować się na jego zakup. Dlaczego? AC chroni przed finansowymi skutkami kradzieży pojazdu, wandalizmu, uszkodzenia z twojej winy lub przez nieznanego sprawcę.

Jaką drogą otrzymam polisę ubezpieczenia OC online?

Po wyborze ubezpieczenia OC i udanej płatności polisa trafi na Twoją skrzynkę e-mail. Numer polisy otrzymasz także w wiadomości sms.

Jak można zapłacić składkę OC za ubezpieczenie?

Możliwości płatności za ubezpieczenie OC i AC jest kilka. Możesz zdecydować się na płatność za pomocą karty płatniczej, szybkiego przelewu lub BLIKa.