W Portalu dla Brokera niedługo zostaną wdrożone mechanizmy automatycznego generowania zaświadczeń szkodowych w linii majątkowej bez udziału pracownika Warty. Skracamy tym samym czas oczekiwania na realizację złożonego wniosku przez użytkownika.
Nasz formularz zaświadczenia szkodowego w linii majątkowej, który możecie znaleźć w zakładce „Raporty” pod przyciskiem „Wniosek o zaświadczenie szkodowe”, został rozszerzony o kolejną podgrupę - linie biznesowe, m. in. o pozycję: BUDOWA-MONTAŻ, ELEKTORNIKA, MAJĄTKOWE, OPERATOR TRANSPORTOWY, CARGO, KOLEJOWE, MASZYNY BUDOWLANE, OC KORPORACYJNE, WARTA NNW, CYBER, LOTNICZE, MASZYNY OD AWARII I ODPOWIEDZIALNOŚĆ CZŁONKÓW WŁADZ. Użytkownik ma możliwość wybrać co najmniej jedną dostępną opcję z tej kategorii bądź wszystkie - za pomocą jednego przycisku.
Co więcej, w linii majątkowej, jak i flotowej, gdy podamy nr REGON, w oparciu o bazę GUS aplikacja automatycznie uzupełni nazwę klienta. Kolejną nowością jest też złożenie wniosku o zaświadczenie dla klienta indywidualnego w linii majątkowej, wystarczy podać nr PESEL i nazwisko. Tu warto zaznaczyć, że wniosek będzie realizowany przez pracownika Warty.

Po wybraniu linii produktowej, uzupełnieniu danych klienta, wskazaniu linii biznesowej (tylko dla linii majątkowej), wprowadzeniu okresu zaświadczenia szkodowego, wpisaniu opisu (nie jest obligatoryjne), załączeniu pełnomocnictwa klienta i naciśnięciu przycisku „Wyślij”, portal generuje zaświadczenie. Wniosek widnieje na liście jako „w trakcie realizacji”. Gdy zostanie wygenerowany, jego status zmieni się na zrealizowany i w kolumnie „Akcje” pojawi się aktywny przycisk do pobrania dokumentu.

Filtry na liście zaświadczeń również zostały dostosowane do nowo wprowadzonych pól na formularzu – typ klienta, nr REGON/PESEL, czy nazwa firmy/nazwisko, po których można wyszukiwać wcześniej wygenerowane pliki.
Co ważne, informacja o wygenerowanym zaświadczeniu będzie widoczna w notyfikacjach aplikacji.

Jeśli użytkownik ma włączoną zgodę na otrzymywanie powiadomień mailowych, to informacja zostanie również przesłana na skrzynkę odbiorczą użytkownika.
W sytuacji braku informacji polisowo-szkodowej klienta w systemach Warty, wniosek będzie odrzucany z podaniem przez aplikację odpowiedniego komunikatu.

Niemożliwe do wygenerowania będzie także Zaświadczenie, gdy podmiot instytucjonalny nie zostanie znaleziony w bazie GUS.

Wnioski o zaświadczenia z linii flotowej będą wciąż realizowane przez pracownika Warty.
Jeżeli interesują Was dodatkowe informacje na temat Portalu dla Brokera, prosimy o kontakt z Patrycją Mierzejewską (patrycja.mierzejewska@warta.pl) bądź, jeśli nie posiadacie jeszcze konta w Portalu dla Brokera, zachęcamy do wysyłania zgłoszeń pod adresem kontakt.broker@warta.pl.