Z życia Warty

Co mają wspólnego DGP i KNF?

Z pewnością znalazłoby się kilka odpowiedzi na tytułowe pytanie. Jedną z nich jest fakt, że instytucje te doceniły w ostatnim czasie działania Warty. Otrzymaliśmy bowiem tytuły „Gwiazdy Ubezpieczeń” i „Instytucji finansowej przyjaznej mediacji”.

Cieszy nas bardzo informacja, że ponownie znaleźliśmy w gronie laureatów rankingu Dziennika Gazety Prawnej. Otrzymaliśmy tytuł Gwiazdy Ubezpieczeń w kategorii ubezpieczeń majątkowych. Znaleźliśmy się także na 3. miejscu w kategorii ubezpieczeń na życie oraz 2. w kategorii generalnej.

Jak pisze organizator rankingu „pod uwagę zostały wzięte audytowane jednostkowe sprawozdania finansowe za 2022 r. wszystkich krajowych zakładów ubezpieczeń, a dla porównań użyto danych za 2021 r. Uwzględniono m.in. następujące wskaźniki: składka przypisana brutto, aktywa razem, kapitały własne, wynik netto, wynik techniczny, rezerwy techniczno-ubezpieczeniowe, wskaźnik szkodowości (odszkodowania i świadczenia do składki zarobionej) oraz wskaźnik kosztów (koszty akwizycji i koszty administracyjne do składki zarobionej). 

Komisja Nadzoru Finansowego wyróżniła natomiast instytucje, które są szczególnie zaangażowane w upowszechnianie idei mediacji na rynku finansowym. W tym gronie po raz kolejny nie mogło zabraknąć naszej firmy, która otrzymała tytuł „Instytucja finansowa przyjazna mediacji”.

Wyróżnienie KNF ma promować polubowne metody rozwiązywania sporów z klientami. Warto podkreślić, że za szczególne podejście i dobrą wolę w przypadku sporów chwaleni są przede wszystkim ubezpieczyciele, którzy zdominowali tegoroczny ranking Komisji – na 14 wyróżnionych firm aż 10 reprezentuje właśnie tę branżę. 

Jak oceniasz artykuł?

Zapisz się do newslettera

Dołącz do newslettera, aby być na bieżąco z ofertą Warty oraz informacjami z rynku.

Czytaj więcej Zwiń

Polecane aktualności

Zobacz wszystkie aktualności