Z życia Warty

wARTa pełna inspiracji

W siedzibie Warty odbywa się nietypowa wystawa. Nie codziennie zdarza się bowiem, że możemy podziwiać obrazy w miejscu ich powstawania. Od niedawna na 45. piętrze budynku Warsaw Unit można oglądać obrazy artysty, Łukasza Zedlewskiego, który tworzył swoje prace właśnie w siedzibie Warty. 

Cykl obrazów przedstawiających Warszawę autorstwa Łukasza Zedlewskiego powstawał w siedzibie Warty na 45. piętrze. Prace nad obrazami przebiegały dwuetapowo. Najpierw każda z prac malowana była na miejscu w bezpośrednim kontakcie z obserwowanym widokiem. Powstawała wtedy ogólna koncepcja obrazu, podkreślająca aurę, momenty dnia i światło wyrażone kolorami. Drugim etapem było dopracowywanie obrazów w pracowni.

- Pomysł malowania w budynku Warsaw Unit powstał właściwie przez przypadek. Miałem wcześniej możliwość malowania ze słynnego apartamentu na 50. piętrze wieżowca Złota 44. Powstały wówczas pierwsze obrazy prezentowane na wystawie w Centrum Praskim Koneser. Efektem tej wystawy była propozycja malowania z Warsaw Unit, z której ochoczo skorzystałem – mówi Łukasz Zedlewski, artysta malarz. - Warsaw Unit okazał się bardzo gościnnym  i przyjaznym miejscem. Oszałamiający widok z 45. piętra w każdą stronę miasta stanowił dla mnie wielkie wyzwanie i inspirację. Możliwość pracy w takim miejscu była dla mnie zaszczytem. Cieszę się, że moje obrazy są prezentowane w przestrzeni, w której powstały, a ich odbiorcami będą osoby na co dzień przebywające w biurach Warty - dodaje. 

 


Więcej o artyście:

Łukasz Zedlewski - urodzony 1 V 1989 roku w Olsztynie. Mieszka i pracuje w Miodówku, Olsztynie oraz Warszawie. Absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom magisterski z wyróżnieniem w Pracowni Malarstwa prof. Stanisława Baja w 2013 r. Doktorat na macierzystej uczelni  w 2019 r. (promotor dr hab. Antoni Starowieyski). Od 2013 r. asystent, a od 2019 r. adiunkt w Katedrze Ogólnoplastycznej Wydziału Konserwacji i Restauracji Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od 2021 prowadzący Pracownię Malarstwa 1. roku. Autor kilkunastu wystaw indywidualnych i współautor kilkudziesięciu wystaw zbiorowych.
 

Prace artysty można znaleźć tutaj:
www.galeriaolsztyn.pl/artysci/zedlewski-lukasz-projekt-warszawa

Jak oceniasz artykuł?

Zapisz się do newslettera

Dołącz do newslettera, aby być na bieżąco z ofertą Warty oraz informacjami z rynku.

Czytaj więcej Zwiń

Polecane aktualności

Zobacz wszystkie aktualności