Nagrody „Orły Rzeczpospolitej” wręczono podczas Gali 20. Edycji „Listy 500” Największych Firm dziennika „Rzeczpospolita”. Kapituła konkursu wybrał laureatów w czterech kategoriach: przemysł, nowe technologie, handel i usługi niefinansowe, a także usługi finansowe. Laureatem tej kategorii w 2018 r. została Warta, jedna z wiodących firm ubezpieczeniowych w Polsce. Wybrane przedsiębiorstwa wyróżniały się w ubiegłym roku ponadprzeciętnymi wynikami i dynamicznym rozwojem.

Skutecznie realizowana strategia firmy przynosi zakładane cele zarówno finansowe jak i związane z rozwojem naszego biznesu. Wysoka rentowność i dynamika rozwoju, ponad milion nowych Klientów, innowacyjne i praktyczne rozwiązania z myślą o naszych Klientach i partnerach biznesowych, najwyższa jakość obsługi ubezpieczonych potwierdzona sprawozdaniem Rzecznika Finansowego – to tylko wybrane kwestie, które mogły zadecydować o przyznaniu nam tej nagrody. To duże wyróżnienie dla naszej firmy, podkreślające sukces dotychczasowych zmian w Warcie – powiedział Grzegorz Bielec, wiceprezes zarządu Warty.

Wyróżnienie Orzeł „Rzeczpospolitej” przyznawane jest od 2001 roku. Nagrody otrzymują firmy w oparciu o  wskaźniki opisujące efektywność firmy, jej stabilność oraz zdolność do rozwoju. Firmy wybierane są przez kapitułę konkursową z grupy przedsiębiorstw z  Listy 500 Największych Polskich Przedsiębiorstw.