Ubezpieczenie OC

Kobieta w dżinsowej kurtce ma polisę OC w  Warcie i dlatego śmieje się, opierając o czerwony samochód
Ładowanie...
Oblicz składkę ubezpieczenia OC w minutę!
PLs
To pole jest wymagane. Uzupełnij je.
Minimalna liczba znaków to 4.
Numer rejestracyjny jest błędny. Sprawdź numer rejestracyjny w dowodzie rejestracyjnym (pkt. A).
To pole jest wymagane. Uzupełnij je.
Już od 375 zł
za ubezpieczenie OC rocznie *
Kobieta w dżinsowej kurtce ma polisę OC w  Warcie i dlatego śmieje się, opierając o czerwony samochód

Obowiązkowe ubezpieczenie posiadacza pojazdu

Ubezpieczenie OC zapewnia odszkodowanie, gdy posiadacz lub kierowca pojazdu wyrządzi nim szkodę innym osobom i zgodnie z prawem ponosi za to odpowiedzialność. Nasz kalkulator gwarantuje, że składkę ubezpieczenia OC obliczysz w kilka minut. Dołączamy również ubezpieczenie Assistance Standard w razie problemów na drodze. Jeśli potrzebujesz większej ochrony, z łatwością dostosujemy polisę do Twoich potrzeb.

Co zyskujesz

OC Szybka Wypłata

Gdy ktoś uszkodzi Twój pojazd w wypadku, zajmiemy się sprawą. Przy szkodach do 500 tys. zł Warta nie tylko przyjmie zgłoszenie takiej szkody, ale też zlikwiduje ją od początku do końca.

Pomoc na miejscu wypadku

Zapewniamy pomoc po wypadku bez względu na to, czy jesteś sprawcą, czy poszkodowanym. Doradzimy, przyślemy holownik, pokryjemy jego koszt.

Ochrona zniżek

Jeśli spowodujesz szkodę do 5 tys. zł, przy wznowieniu umowy nie stracisz zniżek za bezszkodową jazdę. Jeśli przez rok nie zdarzy Ci się żadna szkoda, to odnawiając umowę w kolejnym roku, otrzymasz gwarancję ochrony zniżek bez tego limitu.

Bezpośrednia likwidacja szkody BLS

Jeśli jesteś poszkodowanym w kolizji dwóch pojazdów, a sprawca szkody ma ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów w innym towarzystwie, należącym do systemu BLS, to wypłacimy Ci odszkodowanie i załatwimy formalności z ubezpieczycielem sprawcy.

Pakiet Stałego Klienta

Otrzymujesz promocyjne warunki na dodatkowe ubezpieczenia m.in wyższe sumy ubezpieczenia za tę samą cenę.

Co obejmuje ubezpieczenie OC – przykłady

Czego nie obejmuje ubezpieczenie OC – przykłady

Ubezpiecz się zdalnie

Może zainteresuje Cię również

Najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie OC

Kiedy powstaje obowiązek zawarcia umowy ubezpieczenia OC?

Polisę OC trzeba mieć na każdy zarejestrowany pojazd, bez względu na to, czy jest używany czy nie. Obowiązek posiadania OC powstaje m.in.:

  • najpóźniej w dniu rejestracji pojazdu mechanicznego (za wyjątkiem pojazdów historycznych) lub przed wprowadzeniem do ruchu: pojazdu wolnobieżnego, pojazdu historycznego, pojazdu mechanicznego, który nie został zarejestrowany, pojazdu wolnobieżnego oraz historycznego, który nie został dopuszczony do ruchu, pojazdu zarejestrowanego za granicą, niedopuszczonego do ruchu na terytorium RP,
  • najpóźniej w dniu rozwiązania się dotychczasowej umowy ubezpieczenia OC (np. wskutek wypowiedzenia umowy u dotychczasowego ubezpieczyciela).
Dla jakich pojazdów jest wymagane ubezpieczenie OC?

Obowiązkowemu OC podlegają:

  • wszystkie pojazdy mechaniczne zarejestrowane na terytorium RP: pojazdy samochodowe, ciągniki rolnicze, motorowery, przyczepy i naczepy,
  • pojazdy mechaniczne wolnobieżne,
  • pojazdy historyczne,
  • pojazdy mechaniczne przed zarejestrowaniem na terenie RP.
Do jakich kwot i za co Warta odpowiada w OC Komfort?

Pokrywamy roszczenia poszkodowanych przez Ciebie w wypadku aż do 5 210 000 euro w przypadku szkód na osobie, czyli np. urazów ciała czy śmierci wskutek wypadku. Do 1 050 000 euro odpowiadamy za zniszczone przez Ciebie mienie, np. inne auto, dom, infrastrukturę drogową. W pakiecie OC Komfort dostajesz też ubezpieczenie OC Szybka Wypłata. W jego ramach świadczymy Ci usługę likwidacji szkody wyrządzonej w Twoim pojeździe przez sprawcę ubezpieczonego w innym towarzystwie, aż do 500 tys. zł.

W jakich krajach daje ochronę OC komunikacyjne?

Andora, Austria, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czarnogóra, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Gibraltar, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Litwa, Lichtenstein, Luksemburg, Łotwa, Malta, Monako, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, San Marino, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania, Włochy, Wyspa Man, Wyspy Faroe, Wyspy Normandzkie. Więcej o procedurach i zasadach dotyczących OC komunikacyjnego za granicą na stronie www.pbuk.pl

W jakich krajach OC komunikacyjne nie działa i trzeba kupować Zieloną Kartę?

Albania, Azerbejdżan, Maroko, Mołdawia, Macedonia, Tunezja, Turcja, Ukraina. Więcej o procedurach i zasadach dotyczących OC komunikacyjnego za granicą na stronie www.pbuk.pl

Kto musi kupić ubezpieczenie graniczne, czyli OC komunikacyjne dla obcokrajowców wjeżdżających do Polski?

Obowiązek zawarcia umowy ubezpieczenia granicznego powstaje:

  • w momencie wjazdu na terytorium RP, jeśli posiadacz lub kierujący pojazdem nie posiada ważnej na ten moment umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych lub Zielonej Karty - okres ubezpieczenia 30 dni,
  • w przypadku, gdy podczas pobytu pojazdu na terytorium RP dojdzie do wygaśnięcia umowy OC granicznego lub Zielonej Karty - okres ubezpieczenia nie może być krótszy niż 30 dni i dłuższy niż 12 miesięcy.
Czy OC musi działać dopiero od następnego dnia po zawarciu umowy?

Nie. Ochrona ubezpieczeniowa może się rozpocząć od dnia i godziny wystawienia polisy.

Jaką pomoc w razie wypadku gwarantuje OC Warty?

Specjalnie przeszkoleni konsultanci Centrum Obsługi Klienta Warty dyżurują przez cały tydzień, 24 godziny na dobę. Od razu po wypadku warto do nich zadzwonić, a oni krok po kroku podpowiedzą Ci co dalej robić. Warta pomaga posiadaczom OC Komfort bez względu na to czy są sprawcami wypadku, czy poszkodowanymi.

Jeśli będziesz poszkodowanym, to w ramach ubezpieczenia OC Szybka Wypłata zaoferujemy Ci usługę likwidacji szkody. Nie tylko przejmiemy na siebie wszystkie formalności związane z całym procesem. Wspieramy Cię również tuż po wypadku. Jeśli to konieczne, zorganizujemy i pokryjemy koszty holowania samochodu czy wynajmu samochodu zastępczego. Jeśli będziesz tego oczekiwał, podpowiemy gdzie znajdzie dobry warsztat współpracujący z Wartą czy parking strzeżony.

Jeśli będziesz sprawcą wypadku, konsultant zorganizuje holowanie pojazdu. Przy czym w wariancie Assistance Standard dodawanym do OC gwarantujemy holowanie do 100 km. Chcąc wydłużyć ten limit, należy dokupić szerszy wariant assistance – Złoty. W ramach tego wariantu zapewnimy pomoc nie tylko w razie wypadku, ale również awarii pojazdu.

Ważne! Wariant Złoty dokupisz do OC, bez względu na wiek Twojego samochodu!

Jak można opłacać składki za ubezpieczenie OC komunikacyjne?

Składki za OC komunikacyjne można opłacać jednorazowo, w dwóch ratach i w czterech ratach. Pamiętaj, że płacąc jednorazowo możesz zapłacić mniej!

Czy opóźnienie w płatności kolejnej raty składki spowoduje ustanie ochrony?

Nie. W przypadku stwierdzenia braku płatności kolejnej raty składki WARTA przypomina swoim klientom o konieczności wpłaty i cały czas odpowiada za wyrządzone przez nich szkody. Pamiętaj jednak, że zbyt długa zwłoka może doprowadzić do rozpoczęcia procesu windykacyjnego i powiększenia zaległej składki o koszty z tym związane!

Dla jakich pojazdów dostępna jest opcja ochrony zniżek?

Opcja dostępna jest w OC dla pojazdów osobowych i ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5t.

Jak działa opcja ochrony zniżek w OC?

W przypadku zawierania umowy klient otrzymuje gwarancję że mimo jednej szkody, przy ustalaniu składki na następny rok, będzie traktowany jako bezszkodowy. Jeśli w ciągu roku nie zdarzy się żaden wypadek, będzie można skorzystać z tej opcji w kolejnym roku. W pierwszym roku ubezpieczenia opcja jest limitowana dla szkód do 5000 zł. Przy bezszkodowym wznowieniu takiej umowy opcja działa bez limitu wysokości szkody.

Zobacz więcej Zwiń

Przydatne dokumenty

Porady

Zadowolona kobieta kupująca używany samochód, który jest ubezpieczony w Warcie 
Ubezpieczenie OC a sprzedaż samochodu

Kupując lub sprzedając samochód używany musisz pamiętać o formalnościach. Jedną z nich jest kwestia ubezpieczenia OC. Sprawdź, o czym musisz pamiętać, aby ustrzec się przed nieporozumieniem.

Kobieta w niebieskiej koszuli w kropki rozwiązująca umowę OC 
Kiedy umowa OC może zostać rozwiązana lub ulega rozwiązaniu?

Wyrejestrowujesz pojazd? Chcesz go komuś sprzedać? A może jesteś w innej sytuacji, ale masz wątpliwości co do tego, do kiedy obowiązuje Twoje ubezpieczenie OC? Ten artykuł z pewnością Ci się przyda.

Pani podpisująca umowę na ubezpieczenie OC, ponieważ wie ile wynosi kara za jego brak
Kara za brak OC w 2024 roku - ile wynosi i jak jej uniknąć?

OC jest obowiązkowym ubezpieczeniem, które powinna wykupić każda osoba posiadająca pojazd mechaniczny. Za jego brak grożą nam konsekwencje finansowe. Ile wynosi kara za brak OC w 2024 roku? Kwota…

Zobacz, dlaczego wybrali nas inni

Mam ubezpieczenie w Warcie od kilku lat. Dobry kontakt z konsultantami, szeroka sieć warsztatów, auto zastępcze w razie naprawy i zero problemów z wypłatą ubezpieczenia.

Irek z Dęblina

Polecam Wartę, w której mam ubezpieczony samochód. Miałem jedną stłuczkę – naprawa i cała sprawa z uzyskaniem odszkodowania przebiegły szybko. Dostałem tyle, ile się należało.

Karol z Pobiedzisk
Warta otrzymała prestiżowy tytuł Gwiazdy Jakości Obsługi 2023
Złoty Laur Konsumenta 2023 - Warta wyróżniona w kategorii ubezpieczenia komunikacyjne i usługi assistance

Nie zapewniamy, że powyższe opinie pochodzą od osób, które faktycznie korzystały lub nabyły ubezpieczenie.