Warta otrzymała nagrodę w kategorii Insurtech Implementation w ramach FutureTech Awards, konkursu przeznaczonego dla międzynarodowego sektora finansowego z branż fintech, insurtech oraz big data. Wyróżnienia otrzymują najbardziej innowacyjne rozwiązania, produkty oraz usługi wpływające na rozwój branż w Europie Środkowo-Wschodniej. Konkurs obejmuje osiem unikatowych kategorii konkursowych. Nagrody przyznawane są przez niezależną kapitułę konkursową.

Jak podkreśla organizator wydarzenia, nagrodę w kategorii Insurtech Implementation otrzymują firmy ubezpieczeniowe, cechujące się innowacyjnością oraz dopasowywaniem się do indywidualnych potrzeb Klientów, jak również podmioty, których rozwiązania zostały w nich wdrożone.

Warta otrzymała nagrodę za wdrożenie platformy DataWalk, umożliwiającej ujednolicenie wszystkich zbiorów danych wykorzystywanych w procesie identyfikacji nadużyć.

Bardzo dziękuję kapitule, za przyznanie Warcie wyróżnienia. Dziękuję PiLab za przygotowanie tak ciekawej innowacji, którą z przyjemnością wdrożyliśmy w naszej firmie. To cenne wyróżnienie, które podkreśla nasze podejście do innowacji – chcemy, aby wspierały one rentowność naszej firmy i były istotne z punktu widzenia Klienta. Data Walk to rozwiązania, które wnoszą walkę z wyłudzeniami na wyższy poziom. Wyłudzeniami, które dotykają także rzetelnych Klientów firm ubezpieczeniowych. Dzięki DataWalk jesteśmy  i będziemy skuteczniejsi w walce z przestępczością ubezpieczeniową – podkreślił podczas wręczenia nagród Rafał Stankiewicz, wiceprezes zarządu Warty.

FutureTech Awards to kolejne wyróżnienie dla Warty za wdrożoną innowację. W ubiegłym roku firma otrzymała nagrodę Lider 2015 miesięcznika Gazeta Bankowa za aplikację Warta Mobile – mobilny asystent likwidacji szkody, który umożliwia Klientom Warty stałą kontrolę nad procesem likwidacyjnym. To pierwsza taka aplikacja w Polsce i jedna z pierwszych w Europie.