Warta Mobile to aplikacja mobilna, która na nowo kształtuje relacje Klient-ubezpieczyciel w trakcie procesu likwidacji szkód majątkowych. Pozwala ona Klientowi między innymi być „on-line” z likwidowaną szkodą i likwidatorem. Dzięki aplikacji Klient może na bieżąco sprawdzać co się dzieje w jego sprawie, odbierać i wysyłać dokumenty w formie zdjęć zrobionych smartfonem, a także kontaktować się z likwidatorem za pomocą messengera.

Warta znalazła się w grupie nominowanych do nagrody Mobile Trends 2015 w kategorii „Firma/marka z najlepszą aplikacją mobilną”. Nagrodę w tej kategorii otrzymał Narodowy Instytut Fryderyka Chopina za aplikację Konkurs Chopinowski. Łącznie Jury przyznało wyróżnienia w 17 kategoriach.

Znalezienie się w grupie czterech instytucji nominowanych do nagrody Mobile Trends 2015 jest niezwykłym wyróżnieniem dla Warty, a w szczególności dla całego zespołu, który skutecznie wprowadził tę innowację na polski rynek. Od samego początku byliśmy dumni z Warta Mobile. Cieszę się, że również niezależna grupa ekspertów doceniła naszą aplikację. To bezsprzecznie jedna z największych zmian w likwidacji szkód w ostatnich latach. Dzięki niej Klient może stać się aktywnym uczestnikiem tego procesu. Chociaż aplikacja została wprowadzona do użytku w grudniu zeszłego roku, to już możemy stwierdzić, że spotkała się z dużym zainteresowaniem naszych Klientów – mówi Emil Krajewski, lider projektu Warta Mobile.  

Warta od wielu lat wprowadza innowacyjne rozwiązania stosowane w procesie likwidacji szkód, których celem jest zapewnienie Klientom najwyższego standardu usług. Dla przykładu – dwa lata temu firma wprowadziła jako pierwsza na rynku aplikację do zdalnych oględzin. Funkcjonalność ta jest  dziś jedną z wielu stosowanych w rozwiązaniu Warta Mobile. Warta wdrożyła też jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie i procesowo aplikacji do zarządzania zleceniami dla rzeczoznawców  terenie.

Nie zasypiamy gruszek w popiele i cały czas pracujemy nad rozwijaniem Warta Mobile. W planach mamy realizację kolejnych innowacyjnych rozwiązań. Nominacja do nagrody Mobile Trends 2015 jest tylko dowodem, że obraliśmy słuszny kierunek, wprowadzając nowoczesne narzędzia, wspierające Klientów na różnych etapach korzystania z ubezpieczeń – dodaje Adam Fulneczek, dyrektor Departamentu Strategii Likwidacji Szkód w Warcie.