Rzecznik Finansowy, czyli instytucja zajmująca się pomocą klientom instytucji finansowych, co roku publikuje sprawozdanie ze swojej działalności. Zamieszczone w nim dane stanowią najrzetelniejszy i najbardziej obiektywny obraz rynku ubezpieczeniowo-emerytalnego i bankowo-kapitałowego. Liczba skarg zgłoszonych przez klientów firm ubezpieczeniowych, po porównaniu z ich udziałem w rynku daje wskaźnik jakości rozwiązywania spraw zgłaszanych przez ubezpieczonych.

Podobnie jak rok temu liderem jakości obsługi klienta w obszarze ubezpieczeń majątkowych jest Warta. W 2020 roku Warty osiągnęła wskaźnik na poziomie 58 proc. (im niższy tym mniej reklamacji ze strony klientów w relacji do udziału w rynku). Kolejne miejsca zajęła Ergo Hestia (84 proc.) oraz Aviva (93 proc.). Podobna kolejność dotyczy również ubezpieczeń komunikacyjnych.

 Dane publikowane przez Rzecznika Finansowego już od kilku lat regularnie wskazują, że poziom jakości obsługi klienta w naszej firmie jest na najwyższym poziomie, zarówno w kategorii ubezpieczeń majątkowych jak i komunikacyjnych. To dla nas ogromne wyróżnienie, ponieważ codziennie pracujemy nad standardem i sprawnością świadczonych przez nas usług. Intensywnie wdrażamy nowe, innowacyjne rozwiązania, które poprawiają komfort naszych klientów – mówi Dawid Korszeń, rzecznik prasowy Warty i dodaje: Nadal pracujemy nad poprawą niektórych aspektów naszej działalności, dlatego planujemy kolejne wdrożenia rozwiązań podnoszących komfort naszych klientów. Liczymy, że dzięki takiemu podejściu  utrzymamy w przyszłym roku pozycje lidera w zakresie obsługi klienta na rynku ubezpieczeniowym.