Władze TUiR Warta S.A.

Zarząd

Jarosław Parkot
Jarosław Parkot

Jarosław Parkot

Prezes Zarządu

Jest absolwentem Instytutu Transportu Politechniki Warszawskiej oraz Podyplomowego Studium Marketingu i Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim. Posiada również tytuł Master of Business Administration Uniwersytetu Erasmus w Rotterdamie. Na początku kariery zawodowej pracował w wielu prywatnych polskich i międzynarodowych firmach. W 1998 roku rozpoczął pracę w Citibanku / Bank Handlowy na stanowisku Dyrektora Zarządzającego Dystrybucją i Bankowością Detaliczną. Był członkiem Rady Nadzorczej TFI Banku Handlowego S.A. W 2003 r. rozpoczął pracę dla Grupy Ubezpieczeniowej Uniqa Polska na stanowisku Wiceprezesa Zarządu, odpowiedzialnego za rozwój strategiczny wszystkich spółek ubezpieczeniowych Uniqa w Polsce. Od 2004 roku pełnił funkcję Prezesa Grupy Uniqa w Polsce. Prezesem TUiR Warta S.A. i TUnŻ Warta S.A. jest od lipca 2010 r.

Czytaj więcej Zwiń
Paweł Bednarek
Paweł Bednarek

Paweł Bednarek

Wiceprezes Zarządu

Ukończył Uniwersytet Warszawski, Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki na kierunku Matematyka. Posiada uprawnienia aktuarialne. W branży ubezpieczeń na życie pierwszą pracę podjął w AGF Ubezpieczenia Życie, a od 1995 r. uczestniczył przy tworzeniu struktur organizacyjnych i produktów TUnŻ Warta S.A. Od grudnia 1996 r. brał udział przy powstawaniu Gerling Polska Życie, gdzie zajmował się rozwojem produktów, analizami finansowymi oraz nadzorem nad administracją ubezpieczeń. Funkcję  wiceprezesa zarządu TUnŻ Warta S.A. pełni od października 1998 r. Nadzoruje Pion Ubezpieczeń na Życie. Od 28 grudnia 2012 r. jest również wiceprezesem Zarządu TUiR Warta S.A.

Czytaj więcej Zwiń
Grzegorz Bielec
Grzegorz Bielec

Grzegorz Bielec

Wiceprezes Zarządu

Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej, gdzie studiował równolegle dwa kierunki Finanse i Bankowość oraz Metody Ilościowe w Ekonomii i Systemy Informacyjne. Ukończył też szereg kursów i szkoleń z zakresu zarządzania. Praktykę zdobywał w renomowanych firmach. Na początku kariery zawodowej pracował w PTK Centertel czy LuxMedzie. Od 2003 r. związany z branżą konsultingową. Najpierw był konsultantem w Accenture. Od 2008 r. pracował w Boston Consulting Group, gdzie awansował na stanowisko Młodszego Partnera oraz członka Światowej Praktyki Ubezpieczeniowej BCG oraz praktyki Usług Finansowych. W tym czasie zrealizował wiele projektów w Polsce i zagranicą, w obszarze usług finansowych, ze szczególnym naciskiem na ubezpieczenia. Do jego zadań należało m.in. opracowanie modelu bezpośredniej likwidacji szkód dla Polskiej Izby Ubezpieczeń czy strategii dwóch marek dla Warty. Wiceprezesem TUiR Warta S.A. i TUnŻ Warta S.A. jest od 1 września 2014 r.

Czytaj więcej Zwiń
Hubert Mordka
Hubert Mordka

Hubert Mordka

Wiceprezes Zarządu

Absolwent Francusko-Polskiej Wyższej Szkoły Nowych Technik Informatyczno-Komunikacyjnych w Poznaniu. Swoją karierę rozpoczynał w firmach technologicznych takich jak IBM i Nokia, pracował także w firmie konsultingowej PricewaterhouseCoopers. Z branżą ubezpieczeń związany od dziesięciu lat, pracę w HDI rozpoczął w 2002 r. (poprzednio Tryg Polska TU). Od 1 lipca 2012 r. jest wiceprezesem TUiR Warta S.A. i członkiem zarządu TUnŻ Warta S.A.

Czytaj więcej Zwiń
Jarosław Niemirowski
Jarosław Niemirowski

Jarosław Niemirowski

Wiceprezes Zarządu

Jest absolwentem Szkoły Nauk Ścisłych w Warszawie. W 2001 r. został wpisany do Rejestru Aktuariuszy. Z branżą ubezpieczeniową związany od 1998 r., kiedy to dołączył do Fiat Ubezpieczenia (obecnie Benefia), gdzie w latach 2001-2004 pełnił funkcję Głównego Aktuariusza. W czerwcu 2005 r. objął stanowisko Dyrektora Departamentu Aktuariatu i Reasekuracji w Uniqa. Szeregi Warty zasilił w czerwcu 2011 r., zostając Dyrektorem Zarządzającym Departamentu Rozwoju Produktów Komunikacyjnych oraz Doradcą Zarządu ds. Matematyki Klienta. W tym czasie zrealizował liczne, strategiczne projekty Warty. Do najważniejszych z nich należy m.in. wdrożenie innowacyjnego systemu taryfikacji on-line czy koordynacja procesu dual brandingu. Funkcję wiceprezesa zarządu TUiR Warta S.A. oraz TUnŻ Warta objął w lipcu 2016 r.

Czytaj więcej Zwiń
Jarosław Piątkowski
Jarosław Piątkowski

Jarosław Piątkowski

Wiceprezes Zarządu

Jest absolwentem Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego. Swoją karierę zawodową rozpoczął w 1994 r. w Sopockim Towarzystwie Ubezpieczeń Ergo Hestia, z którym związany był do czerwca 2011 r. Od 2005 r. pełnił funkcję Członka Zarządu Ergo Hestia. W latach 2003 – 2008 pełnił funkcję Prezesa Zarządu w MTU Moje Towarzystwo Ubezpieczeń, a od 2008 do 2011 r. był członkiem Rady Nadzorczej Towarzystwa. Od 2007 r. do czerwca 2011 r. zasiadał w Radzie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Od 1 lipca 2012 r. jest wiceprezesem TUiR Warta S.A. i członkiem zarządu TUnŻ Warta S.A.

Czytaj więcej Zwiń
Rafał Stankiewicz
Rafał Stankiewicz

Rafał Stankiewicz

Wiceprezes Zarządu

Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Od 1996 roku był związany z PZU SA. Początkowo pracował w Oddziale Okręgowym PZU w Szczecinie. Przeszedł szczeble kariery od stanowiska inspektora do dyrektora ds. Nowej Organizacji Likwidacji Szkód w Biurze Likwidacji Szkód w PZU SA. Od grudnia 2007 roku pełnił funkcję członka Zarządu PZU S.A. W styczniu 2011 r. objął stanowisko wiceprezesa zarządu w TUiR Warta S.A. i członka zarządu TUnŻ Warta S.A.

Czytaj więcej Zwiń
Anna Świderska
Anna Świderska

Anna Świderska

Wiceprezes Zarządu

Jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu finansami spółek. Swoją karierę zaczynała w firmie Arthur Andersen, gdzie m.in. zajmowała się audytem firm z branży ubezpieczeniowej. Od 2002 r. związana jest z polskimi spółkami z grupy Talanx. Pełniła w nich m.in. funkcję Dyrektor Zarządzającej, CFO, Doradczyni Zarządu i Głównej Księgowej. Wraz z połączeniem HDI i Warty objęła stanowisko Dyrektor Zarządzającej odpowiedzialnej za Departament Rachunkowości Finansowej. Funkcję wiceprezesa zarządu TUiR Warta S.A. oraz TUnŻ Warta objęła w lipcu 2020 r.

Czytaj więcej Zwiń

Rada Nadzorcza

Dr Wilm Langenbach
Przewodniczący Rady Nadzorczej
Oliver Schmid
Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej
Yoshiyuki Nagato
Członek Rady Nadzorczej
Krzysztof Kokot
Członek Rady Nadzorczej
Christian Müller
Członek Rady Nadzorczej
Michael Schmidt-Rosin
Członek Rady Nadzorczej
Wiesław Thor
Członek Rady Nadzorczej