Codzienna działalność i etyczna współpraca

W Warcie wiemy, że nasza działalność ma wpływ na Klientów, pracowników, partnerów biznesowych czy społeczności lokalne. W związku z tym stawiamy ich w centrum naszej uwagi, starając się, aby nasze decyzje biznesowe miały pozytywny wpływ na ich przyszłość i otoczenie. W efekcie każdego dnia tworzymy odpowiedzialną organizację, nieustannie usprawnianą na poziomie operacyjnym i działającą na rzecz zrównoważonego rozwoju dla całego rynku.

Nasze cele w tym obszarze realizujemy poprzez następujące inicjatywy:

Ograniczamy ślad węglowy z naszej działalności operacyjnej

Aktywnie działamy na rzecz ograniczenia śladu węglowego w naszej działalności. W tym celu przenosimy siedzibę firmy do biurowca spełniającego najwyższe normy środowiskowe (certyfikat  BREEAM z oceną EXCELLENCE, pełna segregacja odpadów). Realizujemy również projekt „Warta Bez Papieru”, w wyniku którego ograniczyliśmy o ponad połowę zużycie papieru. Wymieniamy także flotę aut służbowych, co pozwoli nam zredukować emisję CO2 z tego źródła o blisko 20 proc. 

Wzmacniamy zdalną obsługę Klienta

Jesteśmy liderem rynku w zakresie wprowadzania rozwiązań zdalnej obsługi Klienta. Dzięki nim Klienci mogą kupić polisy u agenta on-line a likwidacja szkód odbywa się za pomocą nowoczesnych aplikacji, robotów czy technologii AI. Dzięki temu podnosimy zadowolenie Klientów z oferowanych usług przyśpieszając rozwiązywanie ich spraw, a jednocześnie ograniczając ilość wykorzystywanego papieru oraz wielkość emisji CO2.

Oferujemy wysoką jakość współpracy z pośrednikami

Naszą współpracę z pośrednikami biznesowymi opieramy na wzajemnym wsparciu, szacunku i profesjonalizmie. Zapewniamy im nowoczesne narzędzia pracy oraz szeroki wachlarz programów oraz  rozwiązań pozwalających rozwijać ich działalność biznesową. Jednocześnie aktywnie wspieramy ich w rozwoju kompetencji, oferując liczne cykle szkoleń, których jakość jest oceniana niezwykle wysoko.

Aktywnie wspieramy walkę z COVID-19

Na początku pandemii przekazaliśmy 10 mln zł na wsparcie walki z COVID-19. Wykorzystaliśmy na ten cel, m.in. środki, które miały być przeznaczone na obchody jubileuszu z okazji 100-lecia działalności naszej firmy. W zamian trafiły one do 87 szpitali i instytucji lokalnych zmagających się na co dzień ze skutkami pandemii koronawirusa.