Bursztynowa Kaczka to nagroda dla najlepszych firm z branży morskiej, przyznawana przez Krajową Izbę Gospodarki Morskiej. Organizacja ta zrzesza główne podmioty polskiej branży morskiej, takie jak armatorzy, stocznie, porty morskie, firmy logistyczne, spedycyjne oraz ubezpieczeniowe. Kapituła KIGM co roku docenia najbardziej spektakularne osiągnięcia przedsiębiorstw, miedzy innymi w obszarach innowacji, wszechstronności i ogólnych działań oraz współpracy na rynku morskim.

W uzasadnieniu decyzji przyznania nagrody Warcie, napisano: Niewiele firm w Polsce może się pochwalić stuletnią działalnością. TUiR Warta S.A. nie tylko funkcjonuje na polskim rynku przez ostatnie sto lat, ale także zdołała utrzymać charakter swej działalności i nadal jest obecna w gospodarce morskiej oferując rozwiązania ubezpieczeniowe dla tej branży. Należy również podkreślić, że podczas swego funkcjonowania, Warta była i jest zaangażowana w promowanie polskiej gospodarki morskiej oraz rozwój morskiego samorządu gospodarczego.

- Ta nagroda jest z pewnością dużym wyróżnieniem dla Warty, a w szczególności dla zespołu odpowiedzialnego za ubezpieczenia skierowane do szeroko rozumianej branży morskiej. Chcemy nadal być jej ważnym elementem, niosąc wsparcie dla całego rynku i oferując impuls do dalszego rozwoju. Szczególnie myślimy o zielonej transformacji, która już wpływa na cały sektor. Będziemy go intensywnie wspierać w tych działaniach, zapewniając odpowiednie produkty i usługi ubezpieczeniowe podnoszące bezpieczeństwo prowadzonych inwestycjipowiedział Grzegorz Bielec, członek zarządu Warty.

Nagroda wręczana jest podczas tzw. „Wspólnej Kaczki” – jednej z głównych imprez polskiej branży morskiej, organizowanej corocznie w Gdyni, w drugi piątek października. W tym wyjątkowym spotkaniu uczestniczy ponad 1,5 tys. przedstawicieli krajowej i zagranicznej branży morskiej i transportowej (armatorzy, stocznie, branża logistyczna i paliwowa), ubezpieczeniowej (brokerzy, firmy ubezpieczeniowe), władze krajowe (przedstawiciele ministerstw związanych z branżą morską, parlamentarzyści) i samorządowe.