Warta została laureatem konkursu Wielkiej Gali Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń w kategorii Najbardziej Przyjazny Ubezpieczyciel. Wyróżnienie zostało przyznane między innymi za wykorzystywanie nowych i użytecznych technologii podnoszących komfort Klientów w newralgicznym procesie, jakim jest likwidacja szkód.

Zdaniem kapituły konkursu, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom wdrożonym przez Wartę rozwiązywanie problemów Klientów staje się szybsze i przyjaźniejsze. Warta między innymi jako pierwszy zakład ubezpieczeń w Polsce dał Klientom możliwość zgłoszenia szkody za pomocą aplikacji Facebooka Messenger. Dzięki niej i aplikacji Warta Mobile Klient posiadający smartfona może przejść przez proces likwidacji bez konieczności kontaktu telefonicznego czy spotkania z rzeczoznawcą, a wsparcie Chatbota umożliwia kontakt Klientom z Warty praktycznie 24 godziny na dobę.

Jak podkreśla organizator wydarzenia, głównym założeniem konkursu Liderzy Świata Bankowości i Ubezpieczeń jest nagrodzenie ludzi, którzy w znaczący sposób przyczynili się do rozwoju sektora bankowego i ubezpieczeniowego w Polsce, jak również najefektywniejszych banków i ubezpieczycieli oraz najciekawszych rozwiązań przez nie wdrożonych.