Warta wprowadziła do oferty nowatorskie ubezpieczenia mieszkaniowe – Warta Dom i Warta Dom Komfort, które zapewniają wielowymiarową i kompleksową ochronę życia prywatnego. Fundamentem obu produktów jest szeroka ochrona na wypadek szkód, które mogą się pojawić w mieszkaniu lub domu oraz ochrona mieszkańców w postaci ubezpieczenia NNW i OC w życiu prywatnym. Wyjątkowe na rynku jest jednak uzupełnienie tej oferty o wiele elementów związanych z życiem codziennym Polaków.

Dużo uwagi poświęcamy na obserwacje i analizę potrzeb naszych Klientów. Na tej bazie postanowiliśmy zaoferować im nową formułę ubezpieczenia mieszkaniowego, które obejmuje nie tylko samo mieszkanie i posiadane w nim ruchomości. Bo dom,  to nie tylko meble i ściany, to przede wszystkim ludzie – ich obawy, pasje, indywidualne potrzeby. Dlatego nowa oferta zabezpiecza zarówno dom jak i jego mieszkańców – wyjaśnia Ilona Zaremba-Choim, dyrektor operacyjna Biura Ubezpieczeń Mieszkaniowych w Warcie. – Aby każdy mógł dopasować dodatkowy zakres do swoich oczekiwań, ochronę pogrupowaliśmy w wygodne i przejrzyste pakiety. Polacy poszukują coraz szerszej ochrony, przygotowując nowe ubezpieczenia wyszliśmy naprzeciw ich oczekiwaniom – dodaje Ilona Zaremba-Choim.

Szeroki zakres w standardzie

Już podstawowy zakres ubezpieczenia dotyczący ochrony mieszkania lub domu jest jednym z najszerszych na rynku. Uwzględnia on np. szkody powstałe w wyniku dewastacji, w tym graffiti, a także stłuczenia szklanych elementów wyposażenia domu, przepięcia sprzętu elektronicznego czy zalania oraz utratę przedmiotów na skutek włamania i kradzieży.

To Klient decyduje o wyborze zakresu ochrony dla domu i może skorzystać z dodatkowych pakietów dostosowanych do jego indywidualnych potrzeb dedykowanych rowerzystom, właścicielom wynajmowanych mieszkań, właścicielom domów lub mieszkań z ogrodem lub dbającym o domowe finanse.

Dobrze dobrana ochrona dzięki pakietom

  • Twój Sprzęt – dla tych, którym zależy na ochronie przedmiotów, które mogą nosić przy sobie, ubezpieczenie obejmuje przenośny sprzęt elektroniczny, fotograficzny, muzyczny, medyczny i sportowy;
  • Twój Rower – dla miłośników dwóch kółek, ubezpieczenie sprzętu rowerowego poza domem oraz szeroki pakiet assistance dla rowerzystów;
  • Twój Ogród – dla właścicieli domów i mieszkań z ogrodem, ubezpieczenie ogrodzenia, małej architektury, basenu, a także roślinności ogrodowej znajdującej się wokół domu;
  • Twoje Finanse – dla dbających o bezpieczeństwo finansowe, ubezpieczenie zapewnia zwrot opłat za media w sytuacji utraty pracy, czy zwrot wysokości czynszu za wynajęcie domu lub lokalu, które uległy zniszczeniu, a także ochronę finansową w przypadku nieuprawnionego użycia karty.

Oferta ubezpieczeń mieszkaniowych Warty od lat cieszy się zainteresowaniem potencjalnych Klientów. W związku z powyższym nie zmieniliśmy podejścia do ubezpieczenia trzonu produktów mieszkaniowych czyli domu i tego co w nim. Dalej oferujemy ochronę w ramach 2 produktów różniących się zakresem ubezpieczenia. Teraz polisa mieszkaniowa Warty skupia się dodatkowo na wielu nowych obszarach i elementach, które na pierwszy rzut oka wykraczają poza standardowe ubezpieczenie naszego domu. Trudno znaleźć na rynku tak kompleksową ochronę w ramach jednej polisy – podsumowuje Ilona Zaremba-Choim.

Nowe produkty zastąpiły i wzbogaciły oferowane do tej pory Klientom Warta Dom Plus i Warta Dom Komfort Plus.