Kryzys spowodowany przez pandemię koronawirusa negatywnie wpłynął na życie wielu osób, których sytuacja zdrowotna, ale też finansowa uległa pogorszeniu. Ludzie zwracają większą uwagę na własne zdrowie, co potwierdza opracowanie międzynarodowej firmy doradczej Deloitte, dotyczące reakcji i obaw konsumentów związanych z pandemią. Wynika z niego, że ponad 60 proc. boi się o zdrowie własne, a ponad ¾ konsumentów martwi się o zdrowie swojej rodziny[1]. Wraz z tym aż 2/3 Polaków czuje niepewność o stan swoich oszczędności. Wychodząc naprzeciw tym obawom Warta uprościła i ułatwiła dopasowanie swojej sztandarowej polisy na życie do nowych oczekiwań i różnych potrzeb klientów.

Prostota dopasowania

Warta dla Ciebie i Rodziny to uniwersalne ubezpieczenie na życie z pakietem medycznym. Dostępne jest dla różnych segmentów klientów, w tym między innymi: singli, rodzin z dziećmi, czy par żyjących także w związkach nieformalnych. Od listopada oferta została odświeżona, a najważniejszą zmianą jest 5 zupełnie nowych pakietów dodatkowych. Dzięki nim ochrona może zostać rozszerzona w wybranym zakresie, co z kolei sprawi, że polisa będzie jeszcze lepiej dopasowana do indywidualnych potrzeb.

– Klienci decydujący się na zakup będą mogli w trzech prostych krokach dopasować zakres ubezpieczenia do ich stylu życia i obecnej sytuacji. Wystarczy, że wybiorą jeden z wariantów, który najlepiej odpowiada ich oczekiwaniom, a następnie  dobiorą do tego pakiety dodatkowe. I to tak naprawdę wszystko. Nowością, która czeka na klientów, jest możliwość zakupu polisy w sposób zdalny – bez wychodzenia z domu, dzięki usłudze weryfikacji tożsamości ID UFG – mówi Marek Twardowski, dyrektor Departamentu Rozwoju Produktów w TUnŻ Warta.

Dobrze znana ochrona od zaraz

Kolejną nowością jest zmiana daty początku okresu ubezpieczenia. Obecnie jest to pierwszy dzień po wystawieniu wnioskopolisy, a ochrona ubezpieczeniowa rozpoczyna się kolejnego dnia po wpłynięciu pierwszej składki, a nie od początku kolejnego miesiąca, jak było dotychczas. – W odświeżonym Warta dla Ciebie i Rodziny początek odpowiedzialności ubezpieczyciela przypada na kolejny dzień po wpływie pierwszej składki na rachunek Warty, dzięki czemu klienci mogą szybko objąć swoją rodzinę oczekiwaną ochroną. Warta dla Ciebie i Rodziny to bowiem ubezpieczenie o bardzo szerokim zakresie, dające bezpieczeństwo finansowe w codziennym życiu, w tym również w przypadku zachorowania na COVID-19 – dodaje Marek Twardowski.

W standardzie oferty WDCiR znajduję się Pakiet Medyczny, w ramach którego Warta niezwłocznie zorganizuje specjalistyczną pomoc, w tym wizytę lekarza, rehabilitację czy też transport medyczny. Dodatkowo ubezpieczyciel zapewni transport i naprawę roweru po wypadku, czy nawet prywatne lekcje dla dziecka, które ulegnie wypadkowi lub zachoruje.

Więcej informacji o odświeżonej ofercie oraz Ogólne Warunku Ubezpieczenia (OWU) znajdziesz na stronie.

[1] Deloitte, Global State of the Consumer Tracker, październik 2020.