53 osoby dołączyły do Warty w ramach Programu Praktyk Wakacyjnych. Praktyki są płatne i odbywają się w centrali Warty w Warszawie oraz w placówkach regionalnych. Warto podkreślić, że w ubiegłym roku propozycję kontynuacji współpracy otrzymało 55% osób wyrażających gotowość do pracy po zakończeniu Programu.

W trakcie trwania praktyk uczestnicy mają okazję do zapoznania się z funkcjonowaniem Warty, jej strukturą oraz kulturą organizacyjną.  Mają też niezwykłą szansę na poznanie mechanizmów działania firmy ubezpieczeniowej i głównych zasad ubezpieczeń. Oprócz zadań merytorycznych dla naszych praktykantów przewidujemy również dodatkowe aktywności rozwojowe. Wśród nich z największym entuzjazmem przyjmowane są Wielkie Derby Biznesu. To gra symulacyjna polegająca na wcieleniu się w rolę kadry zarządzającej towarzystwem ubezpieczeniowym.

Program kierujemy do studentów ostatnich lat studiów, którzy w lipcu i sierpniu chcą poznać tajniki pracy w firmie ubezpieczeniowej. Mogą zdobyć doświadczenie i spróbować swoich sił w różnych obszarach – tych typowo ubezpieczeniowych, takich jak: aktuariat, taryfikacja czy likwidacja szkód, ale nie tylko, ponieważ miejsca zapewniliśmy również w obszarze zarządzania projektami, audycie, kontrolingu, IT oraz marketingu. Zależy nam na tym, żeby uczestnicy Programu zdobywali jak najwięcej merytorycznych umiejętności i mogli pokazać wszystkie swoje zalety. Dzięki temu tak znaczny odsetek zostaje w naszej firmie – powiedział Wojciech Kęsik, dyrektor Departamentu Zarządzania Kadrami w Warcie.