Ubiegły rok, podobnie jak 2020, był naznaczony pandemią COVID-19 i jej wpływem na zdrowie i finanse Polaków - aż 87% Polaków obawiało się ciężkiej choroby najbliższej osoby1 , a 80% badanych martwił brak pieniędzy na leczenie poważnej choroby2 . Jednocześnie wzrósł odsetek osób, które obawiały się o stan swoich finansów - w ostatnich miesiącach zwiększył się on o prawie o 1/53 . Obserwując sytuację na rynku i zmieniające się potrzeby klientów, Warta wprowadziła zmiany w kluczowym produkcie życiowym – Warta dla Ciebie i Rodziny.

Nowe pakiety dodatkowe

W ramach rozszerzenia dotychczasowej ochrony dodano pakiety dodatkowe odpowiadające na rosnące zapotrzebowanie klientów na ubezpieczenia, wspierające ich w sytuacji problemów ze stanem zdrowia.

- Proponujemy łącznie 9 pakietów dodatkowych, które zapewnią naszym klientom pomoc w przypadku problemów zdrowotnych. Przygotowaliśmy m.in. nowe pakiety rozszerzające zakres ochrony ubezpieczeniowej w przypadku wystąpienia chorób onkologicznych, kardiologicznych czy też zarażenia się COVID-19. Oferują one dodatkowe świadczenia i uzupełnienie leczenia w przypadku zdiagnozowania danej choroby  – tłumaczy Marek Twardowski, dyrektor Departamentu Rozwoju Produktów z Warty i dodaje: – Dzięki temu nasza nowa odsłona ubezpieczenia życiowego, obok świadczeń finansowych, odpowiada na wzrost zapotrzebowania na usługi, takie jak pilna pomoc medyczna czy dodatkowe konsultacje lekarskie.   

Życie i zdrowie rodziny nabiera na znaczeniu

Polisa Warta dla Ciebie i Rodziny niezmiennie oferuje gotowe rozwiązania dla rodzin (w tym rodziców z dzieckiem), a także dla pary i singli. W ramach zmian wdrożone zostały też wyższe świadczenia w pakietach dla osób poniżej 50 roku życia. 

- Widzimy, że w czasach gdy rośnie niepokój o zdrowie, na wartości zyskują produkty ochronne. Naszym celem jest zapewnienie klientom, najlepszej, kompleksowej ochrony, która odpowie na ich potrzeby. Dlatego regularnie wdrażamy nowe rozwiązania . Przykładem takich działań jest nowość w produkcie dot. wypłaty świadczeń już za jeden dzień pobytu ubezpieczonego w szpitalu z powodu chorobydodaje Marek Twardowski.

Wysoka jakość produktu znana od lat

Produkt Warta dla Ciebie i Rodziny był wielokrotnie doceniany przez rynek i cieszący się popularnością wśród klientów. Chroni już 300 tysięcy osób. Wielokrotnie otrzymywał także wyróżnienie Dobry Produkt, jako najlepsze ubezpieczenie na życie rynku.   

Zmiany weszły w życie 30 stycznia. Polisę będzie można kupić tradycyjnie u agenta w placówce lub zdalnie, bez wychodzenia z domu

 

1 https://piu.org.pl/raporty/mapa-ryzyka-polakow-jak-ubezpieczyciele-odpowiadaja-na-potrzeby-spoleczenstwa/
2 Ibidem.
3 https://www.ey.com/pl_pl/news/2021/12/ey-fci-polacy-zaniepokojenie-pandemia-finanse