Nowe rozwiązanie pojawi się w ofercie Warty, dzięki współpracy z Telmedicin, wiodącym dostawcą usług telemedycznych w Polsce. Umożliwi ono pracownikom firm dostęp do wygodnych konsultacji lekarskich. Pracodawcom pomoże zadbać o swój zespół i ograniczyć potencjalne nieobecności ze względów zdrowotnych (jak wynika z danych ZUS, w 2022 roku pracownicy przebywali na zwolnieniach chorobowych łącznie blisko 290 mln dni).

Choroba nie poczeka 

Polacy doceniają rozwiązania z zakresu telemedycyny przede wszystkim ze względu na szybkość uzyskania porady w razie nagłej potrzeby (49,5%). Atutem jest również możliwość wygodnego uzyskania e-recepty (36,4%) oraz wybrania terminu e-wizyty (35,6%).

W ostatnich latach Polacy masowo korzystali z opieki zdrowotnej w formie teleporad i docenili związaną z tym rozwiązaniem wygodę. Dlatego zdecydowaliśmy się na rozszerzenie naszej oferty w ramach produktu Warta Ekstrabiznes Plus o dodatkowy pakiet Telezdrowie, dzięki któremu ubezpieczeni uzyskają dostęp do telekonsultacji medycznych nawet w 2 godziny. Nowe rozwiązanie sprzyja także pracodawcom, ponieważ pomaga im zadbać o swój zespół i ograniczyć problemy wynikające z absencji chorobowej pracownikówmówi Marek Twardowski, dyrektor Departamentu Rozwoju Produktu w TUnŻ Warta.

Dzięki pakietowi Telezdrowie pracownicy zyskują:

  • e-konsultacje z lekarzami podstawowej opieki zdrowotnej oraz lekarzami nawet 13 specjalizacji bez limitu (w zależności od wybranego zakresu)
  • szybki dostęp do e-konsultacji: nawet w ciągu 2 godz. w przypadku lekarza POZ i maks. 3 dni roboczych w przypadku lekarza specjalisty 
  • krótki czas oczekiwania na wizytę stacjonarną u lekarza specjalisty – od 3 do 5 dni roboczych 
  • badania laboratoryjne i diagnostyczne (w zależności od wybranego zakresu)
  • możliwość odbywania wizyt stacjonarnych i realizowania badań w placówkach medycznych w całej Polsce. 

Ochroną w ramach nowej oferty, dzięki wariantom „Dla Dwojga” oraz „Dla Rodziny”, mogą zostać objęci również najbliżsi ubezpieczonego pracownika. Nowe rozwiązanie jest dostępne dla klientów od maja 2023 w ramach grupowego ubezpieczenia na życie Warta Ekstrabiznes Plus.