O przyznaniu tytułów zadecydowały głosy 3303 specjalistów i menedżerów z całego kraju reprezentujących różne branże. Pierwsze miejsce w kategorii “ubezpieczenia” zajęło PZU, drugie miejsce przyznano Warcie, a trzecie – Avivie. Uczestnicy badania sami wskazywali firmę, w której chcieliby pracować, mogli też podać dowolną ilość firm, w tym swojego obecnego pracodawcę. Stąd w gronie laureatów znalazły się firmy mające zarówno pozytywny wizerunek na zewnątrz organizacji, jak i dobrą opinię swoich pracowników. 

– Bardzo się cieszę, że nasza firma została doceniona i znalazła się w czołówce najlepszych pracodawców w branży ubezpieczeniowej, zwłaszcza że jest to opinia wyrażona przez specjalistów i menedżerów znających specyfikę rynku pracy – powiedział Wojciech Kęsik, dyrektor Departamentu Zarządzania Kadrami. – To wyróżnienie to najlepsze potwierdzenie, że jesteśmy nowoczesną i stabilną organizacją, w której chce się pracować i która stwarza pracownikom wiele możliwości rozwijania swoich kompetencji i pasji – dodał dyr. Kęsik.   

Respondenci za najlepsze źródło informacji o firmie podają niezmiennie publikacje w mediach (42 proc.) oraz informacje zamieszczane w internecie (41 proc.). Co ważne, ich znaczenie kolejny rok z rzędu rośnie. 35 proc. respondentów poszukuje informacji o firmie u znajomych w niej pracujących.

Szczegóły badania dostępne są na stronie www.antal.pl.