Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji „WARTA” S.A., drugie co do wielkości towarzystwo ubezpieczeń majątkowych w Polsce oraz Guidewire Software, Inc. (NYSE: GWRE) – czołowy dostawca elastycznych systemów centralnych dla towarzystw specjalizujących się w ubezpieczeniach majątkowych ogłosiły dziś, że Warta z powodzeniem zakończyła projekt wdrożenia Guidewire ClaimCenter®, swojego nowego systemu zarządzania likwidacją szkód.

Wprowadzony przez Wartę system ClaimCenter zapewni większą kontrolę nad procesami likwidacji szkód, umożliwi poprawę wskaźników efektywności w zakresie obsługi szkód, a jednocześnie sprzyja poprawie jakości obsługi Klienta.

Chcieliśmy wprowadzić najlepsze w swojej klasie rozwiązanie technologiczne do zarządzania likwidacją szkód, żeby zapewnić naszym Klientom jak najlepszą obsługę.  Funkcjonowanie jak najszybszych, płynnych i przyjaznych dla Klienta procesów jest dla nas sprawą najwyższej wagi — wyjaśnia Rafał Stankiewicz, wiceprezes zarządu Warty odpowiadający za likwidację szkód.

ClaimCenter umożliwia Warcie:

  • szybsze i częstsze informowanie Klientów o stanie spraw, w tym również za pośrednictwem wiadomości SMS i poczty elektronicznej;
  • poprawę nadzoru i monitorowania procesu obsługi szkód, unikanie niepotrzebnego przedłużania się obsługi szkód;
  • skuteczną integrację z innymi specjalistycznymi systemami, umożliwiającą likwidatorom szkód ich szybszą ocenę;
  • wprowadzenie nowoczesnej i sprawnej przeglądarki zdjęć i dokumentów , która ułatwi rozwój szybkich ścieżek likwidacji szkód (płatności bez oględzin rzeczoznawcy).

Nasz nowy system likwidacji szkód o nazwie Guliwer pomaga nam nawiązać lepszy kontakt z Klientem. Teraz mamy również lepszą kontrolę nad szkodami. To nowoczesne i elastyczne narzędzie pozwoli nam zaskakiwać Klientów i konkurentów innowacyjnymi rozwiązaniami — stwierdził Rafał Stankiewicz.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że Warta z powodzeniem wdrożyła ClaimCenter — powiedział Mike Polelle, dyrektor ds. obsługi Klienta w Guidewire Software. — Guidewire, podobnie jak Warta, rozumie jak ważne jest zapewnienie wysokiej jakości obsługi Klienta. Chętnie będziemy kontynuować naszą współpracę, pomagając w skutecznej transformacji obszaru likwidacji szkód.

Guidewire ClaimCenter® to wiodący kompleksowy system zarządzania likwidacją szkód, stworzony od podstaw z myślą o specyficznych potrzebach współczesnych towarzystw ubezpieczeniowych z segmentu ubezpieczeń majątkowych i wypadkowych. Dzięki elastycznym regułom działania ClaimCenter, komórki zajmujące się obsługą szkód mogą określać, wdrażać i nieustannie doskonalić preferowane metody obsługi szkód w celu optymalizacji i monitorowania tych procesów. Oprogramowanie ClaimCenter jest powszechnie stosowane przez firmy ubezpieczeniowe różnej wielkości i o zróżnicowanej ofercie produktowej. Umożliwia poprawę szybkości i dokładności działania, zmniejsza koszty likwidacji szkód oraz umożliwia aktywne zarządzanie szkodami. Rozwiązanie ClaimCenter jest dostępne jako samodzielny system lub w ramach pakietu Guidewire InsuranceSuite™. System umożliwia integrację z dotychczasowymi systemami ubezpieczyciela bądź z aplikacjami dostawców zewnętrznych.

Informacje o TUiR Warta S.A.                                                                                                                                           

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji WARTA S.A. działa na polskim rynku od 1920 r. Spółka jest drugim co do wielkości towarzystwem ubezpieczeń majątkowych w Polsce. Jej szeroka oferta ubezpieczeniowa liczy ponad 120 produktów, zarówno dla Klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw.  Należą do nich między innymi ubezpieczenia komunikacyjne, majątkowe i osobowe. Warta ma 100% udziałów w Towarzystwie Ubezpieczeń na Życie WARTA S.A. Oferta firmy obejmuje zarówno tradycyjne ubezpieczenia ochronne, jak i nowoczesne produkty inwestycyjne. WARTA należy do grupy Talanx, która jest trzecią co do wielkości grupą ubezpieczeniową w Niemczech i ósmą co do wielkości w Europie. Więcej informacji o Warcie można znaleźć na stronie internetowej www.warta.pl.

Informacje o firmie Guidewire Software

Guidewire opracowuje oprogramowanie, które umożliwia firmom działającym w branży ubezpieczeń majątkowych i wypadkowych wymianę przestarzałych systemów bazowych i realizację transformacji biznesowych. Produkty Guidewire zaprojektowano w taki sposób, aby były elastyczne i skalowalne oraz umożliwiały ubezpieczycielom świadczenie usług na najwyższym poziomie, zwiększanie udziału w rynku, a także obniżanie kosztów operacyjnych. Rozwiązanie Guidewire InsuranceSuite™ zapewnia ubezpieczycielom podstawowe systemy wykorzystywane jako operacyjne systemy rejestracyjne. Pozostałe produkty umożliwiają zarządzania danymi, analizę danych biznesowych, uzyskiwanie dostępu z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie oraz kontrolę i monitoring. Z rozwiązań Guidewire korzysta ponad 180 firm działających w branży ubezpieczeń majątkowych i wypadkowych na całym świecie. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.guidewire.com. Twitter: @Guidewire_PandC.