Praktycznie o zdrowiu

Jak polisa na życie może pomóc po wypadku?

„Wypadki chodzą po ludziach” – głosi popularne porzekadło. Jak pokazuje praktyka, niestety jest ono prawdziwe. Według danych Komendy Głównej Policji codziennie dochodzi w Polsce średnio do 57 wypadków drogowych, w wyniku których 66 osób zostaje rannych.

Mężczyzna ze złamaną nogą

Wypadki zdarzają się każdego dnia, ale… czy wiesz, że najbardziej „wypadkowy” dzień na polskich drogach to piątek, w godzinach 14.00 – 19.00? Jest tak prawdopodobnie dlatego, że jest to dzień tuż przed weekendem, gdy ruch na drogach jest znacznie większy, a nasze myśli są już nastawione na wypoczynek.  

Spośród wszystkich rodzajów wypadków drogowych na pierwsze miejsce wysuwają się zdarzenia, które zakwalifikowano do kategorii „zderzenie się pojazdów w ruchu”. Następnym, najczęściej występującym rodzajem wypadku, jest „najechanie na pieszego”.
 

Jakie skutki dla zdrowia może mieć wypadek?

Skutki każdego wypadku, nie tylko na polskich drogach, mogą być różne. Często kończą się jednak pobytem w szpitalu, leczeniem operacyjnym czy długotrwałą rekonwalescencją. Powrót do zdrowia to w wielu sytuacjach dodatkowe koszty obciążające domowy budżet – prywatne badania, wizyty lekarskie, rehabilitacja czy zakup sprzętu ortopedycznego.

W takiej sytuacji przyda się odpowiednie wsparcie – specjalistyczne i finansowe. To właśnie zapewnia polisa na życie z odpowiednio dobranym zakresem ochrony.
 

Kiedy może pomóc polisa na życie?

Z polisą na życie Warty można zadbać o wsparcie dla siebie i najbliższych po wypadku nie tylko komunikacyjnym. W ubezpieczeniach wypadek określany jest najczęściej jako nagłe zdarzenie, do którego dochodzi niezależnie od naszej woli. Może to być np.: wypadek samochodowy, na rowerze czy hulajnodze, potrącenie przez samochód lub inny środek komunikacji, upadek ze schodów. Przyczyn wypadku może zatem być wiele.

Pomoc z polisy na życie to:

- pomoc finansowa, czyli wypłata pieniędzy, jeżeli dojdzie do zdarzenia objętego polisą,

- pomoc specjalistów, czyli organizacja i pokrycie kosztów (do określonych limitów) takich usług medycznych jak np. rehabilitacja, transport medyczny, konsultacje lekarskie. 

Przykładowe zdarzenia, które mogą być skutkiem wypadku i na które można się ubezpieczyć, przedstawiamy na poniższej grafice. W zależności od produktu, oferujemy gotowe warianty ochrony lub indywidualnie budowaną polisę dopasowaną do oczekiwań każdej osoby, czy rodziny. Zawierając umowę ubezpieczenia, należy zwrócić szczególną uwagę na wysokość sumy ubezpieczenia - to od niej zależy wartość świadczenia, które zostanie wypłacane w razie zajścia danego zdarzenia. Należy zapoznać się także z obowiązującymi wyłączeniami odpowiedzialności – te wszystkie informacje są przedstawiane przez agenta, ale także znajdują się w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

 

Jak oceniasz artykuł?
Poznaj ofertę ubezpieczenia na życie. Zamów rozmowę
To pole jest wymagane. Uzupełnij je.
Imię i nazwisko nie może być dłuższe niż 100 znaków.
Pole może zawierać wyłącznie litery.
To pole jest wymagane. Uzupełnij je.
Zły format kodu pocztowego.
To pole jest wymagane. Uzupełnij je.
Nieprawidłowy numer telefonu.

Administratorem danych osobowych jest TUiR „Warta” S.A. oraz TUnŻ „Warta” S.A. i będą one służyły do obsługi zgłoszenia. Więcej informacji o zasadach przetwarzania kliknij tutaj

Polecane porady

Zobacz wszystkie porady