Turystyczne

Terminy ferii zimowych w 2024 roku - gdzie jechać na zimowy wypoczynek?

Ferie zimowe

Ferie zimowe w 2024 roku – terminy dla poszczególnych województw

Ferie zimowe – jak zawsze, są podzielone na cztery tury. Wypoczynek jako pierwsi zaczną uczniowie z województwa dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego.

 

15 – 28 stycznia 2024:

dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie.

 

22 stycznia – 4 lutego 2024:

podlaskie, warmińsko-mazurskie.
 

29 stycznia – 11 lutego 2024:

lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie.

 

12 – 25 lutego 2024:

kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie.

 

Ferie zimowe – gdzie jechać?

 

Zakopane i okolice

 Zakopane, położone w Tatrach, to jedno z najpopularniejszych miejsc w Polsce do uprawiania sportów zimowych. Kasprowy Wierch oferuje trasy narciarskie o różnym stopniu trudności, zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy. Dodatkowo, Kasprowy Wierch to także świetne miejsce dla miłośników snowboardingu. Zakopane ma również bogatą infrastrukturę noclegową i liczne atrakcje poza trasami narciarskimi, takie jak Krupówki czy termy.

 

Szklarska Poręba

Szklarska Poręba to miejscowość w Karkonoszach, która przyciąga amatorów sportów zimowych. Stoki narciarskie na Szrenicy i na Hali Szrenickiej oferują różnorodne trasy, a dla snowboardzistów dostępne są tereny snowparkowe. Dodatkowo, warto odwiedzić Wodospad Szklarki i Muzeum Mineralogiczne.

 

Białka Tatrzańska

 To jedno z najnowocześniejszych ośrodków narciarskich w Polsce. Białka Tatrzańska oferuje wiele tras o różnym stopniu trudności, w tym trasy do freeridu. Dla snowboardzistów dostępne są specjalne tereny snowparkowe. Po dniu na stoku można zrelaksować się w basenach termalnych.

 

Szczyrk

Położony w Beskidach Szczyrk to popularne miejsce zarówno dla narciarzy, jak i snowboardzistów. Stoki na Skrzycznem czy Klimczoku oferują różnorodne trasy, a na stoku w Szczyrku znajduje się także snowpark. Poza tym, Szczyrk to urokliwe miasteczko, które zachęca do spacerów i odkrywania lokalnej kuchni.

Przed wyborem miejsca warto sprawdzić aktualne warunki śniegowe, dostępność tras, położenie i cenniki wypożyczalni sprzętu narciarskiego i snowboardowego , dostępność parkingów.

 

W osobnym artykule podpowiadamy, gdzie warto jechać na narty za granicę.

 

Ubezpieczenie turystyczne 

Ubezpieczenie turystyczne – warto je mieć?

Jeśli ferie zimowe spędzasz z rodziną w Polsce, koniecznie kup ubezpieczenie turystyczne obowiązujące na terenie Polski. Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków to niezbędna ochrona podczas zimowych eskapad. Warta Twoje NNW  - pakiet dla Turysty (RP) w zakresie podstawowym zapewnia m.in.:

 

 • ochronę dla każdego bez względu na wiek, 24h na dobę,
   
 • możliwość zawarcia polisy na okres od 1 do 30 dni,
   
 • szeroki wybór  sumy ubezpieczenia NNW – aż do 50 tys. zł,
   
 • wsparcie finansowe w przypadku urazów, udaru mózgu czy zawału serca,
   
 • ochronę przy amatorskim i wyczynowym uprawianiu sportu,
   
 • ochronę NNW, gdy Ubezpieczony znajdował się w stanie po użyciu alkoholu,
   
 • pakiet przydatnych usług assistance (kierowca zastępczy, organizacja wizyty lekarza w miejscu pobytu w przypadku nagłego zachorowania dziecka).
   

Ubezpieczenie możesz rozszerzyć o ochronę bagażu podróżnego (w tym sprzętu sportowego),OC w życiu prywatnym, które działa również w przypadku szkody w wyposażeniu pokoju hotelowego, czy kwatery prywatnej, a także o uprawianie sportów wysokiego ryzyka np. narciarstwo czy snowboarding.

Ubezpieczenie podróżne to doskonała ochrona dla osób podróżujących po Polsce bez ograniczenia wiekowego, w tym dla: rodzin, grup, wycieczek, kolonii, obozów sportowych, pielgrzymek.

 

A co, gdy planujesz spędzić ferie zimowe za granicą? Z pomocą przychodzi ubezpieczenie turystyczne Warta Travel, które może okazać się bardzo pomocne. Dlaczego? Oto jego przykładowe korzyści:

 

 • Szeroki wachlarz usług assistance w tym m.in. organizacja pomocy w razie nagłego zachorowania, nieszczęśliwego wypadku (złamania,  zwichnięcia), czy następstw choroby przewlekłej,
   
 • Wysokie sumy ubezpieczenia – koszty leczenia nawet do 2 mln zł,
   
 • Kompleksowa ochrona we wszystkich dostępnych za granicą placówkach medycznych, również prywatnych,
   
 • Bezpieczny transport Ubezpieczonego do kraju po wypadku czy leczeniu – bez żadnych ograniczeń kwotowych,
   
 • Poszukiwanie i ratownictwo – bez limitu sumy ubezpieczenia,
   
 • Bezgotówkowa pomoc medyczna w większości przypadków – w razie konieczności zagranicznego leczenia klient nie musi uruchamiać własnych pieniędzy,
   
 • Pokrycie kosztów leczenia w Polsce po wypadku, do którego doszło za granicą, dostępne w ramach opcji dodatkowej.

 

Specjalny pakiet dla narciarzy i snowboardzistów

Dla narciarzy i snowboardzistów przygotowaliśmy specjalny pakiet, który dodajemy gratis do polisy rozszerzonej o uprawianie sportów zimowych, na której wykupione zostały ryzyka dodatkowe: ubezpieczenie bagażu podróżnego i OC.

Zapewniamy w nim zwrot kosztów wypożyczenia sprzętu narciarskiego czy snowboardowego oraz zakupu karnetu. Odpowiadamy także za szkody spowodowane przez Ubezpieczonego w wypożyczonym sprzęcie narciarskim lub snowboardowym.
 

Jaka jest różnica pomiędzy ubezpieczeniem szkolnym a polisą turystyczną?

Twoje dziecko jedzie na obóz narciarski w Polsce i posiada już ubezpieczenie szkolne. W takim przypadku, zastanawiasz się po co mu kolejne ubezpieczenie? Przypominamy, że klasyczne ubezpieczenie szkolne w przypadku wyjazdów zimowych może okazać się niewystarczające. Dlaczego? Zazwyczaj taka polisa zawierana jest na niskie sumy ubezpieczenia NNW i nie zawiera dodatkowych ubezpieczeń, jak OC w życiu prywatnym, czy ubezpieczenie bagażu podróżnego.

Odszkodowanie w razie wypadku czy kontuzji może okazać się za niskie, by pokryć wszystkie wydatki i stanowić wsparcie finansowe np. w trakcie rehabilitacji. Nie oszczędzaj na dodatkowym ubezpieczeniu turystycznym, tym bardziej, że koszt takiej polisy nie jest wysoki i wynosi około 47 zł* za tygodniowy pobyt w Polsce, z rozszerzeniem o uprawianie sportów zimowych, w tym ubezpieczeniem OC na 100 000 zł.

 

*Koszt polisy w pakiecie dla Turysty dla osoby do 26 lat.
 

Jak oceniasz artykuł?
Kup online polisę turystyczną
Dokąd się wybierasz?
Zaznacz kierunek podróży
Oblicz składkę

Polecane porady

Zobacz wszystkie porady