Turystyczne

Ferie zimowe nie tylko w górach! Gdzie jechać na narty na Mazury?

Rozpoczęły się ferie zimowe, a Polacy masowo ruszyli na południe Polski. Nie wszyscy jednak wiedzą, że na nartach można pojeździć także na Mazurach. W artykule prezentujemy wybrane miejsca, gdzie warto udać na zimowy wypoczynek.

Dzieci zjeżdżające na nartach

Z tego artykułu dowiesz się: 

  • Gdzie jechać na stoki na Mazurach
  • Dlaczego warto wykupić polisę turystyczną 

Gdzie jechać na stoki w województwie warmińsko-mazurskim?

Piękne tereny leśne i bajkowe krajobrazy ośnieżonych wzgórz przyciągają na Warmię i Mazury miłośników narciarstwa zjazdowego i biegowego. Jak się okazuje, wcale nie trzeba jechać w góry, żeby jeździć na nartach czy snowboardzie. Powstały wyciągi i kluby narciarskie, z których najpopularniejsze działają obecnie w okolicach Kurzętnika, Gołdapi, Elbląga czy Mrągowa. Nie brakuje też miejsc, w których można postawić stopę na nartach biegowych i pokonywać nieskończone odległości.
 

Ubezpieczenie turystyczne 

Kurza Góra – największa stacja narciarska w Północnej Polsce 

Zimą to przede wszystkim: najdłuższy stok narciarski w północnej Polsce, trzy różnorodnie oświetlone trasy narciarskie, zimowy park rozrywki dla dzieci, lodowisko i szkółka narciarska "Kurza Akademia". Ośrodek posiada największą w Europie fabrykę śniegu, pozwalającą na stworzenie idealnych warunków na stoku przy każdej temperaturze, nawet tej dodatniej. To idealne miejsce na wypoczynek zarówno dla osób planujących rozpocząć swoją przygodę z nartami i snowboardem, jak i dla doświadczonych narciarzy przygotowujących się do sezonu.
 

Piękna Góra Rudziewicz

Zajazd pod piękną górą to raj dla narciarzy. Na Pięknej Górze, na miłośników narciarstwa czekają dwa wyciągi orczykowe oraz usytuowana obok zajazdu, przy najdłuższej trasie zjazdowej, dwuosobowa kolej krzesełkowa. Wydzielono także miejsce do bezpiecznej nauki dla początkujących narciarzy oraz specjalną trasę dla dzieci.
 

Góra 4 wiatrów - Narty nad jeziorem Czos

Zimą do dyspozycji gości są m.in. „ośla łączka” dla najmłodszych i amatorów narciarstwa, lodowisko, a także biegowe trasy narciarskie. Dla narciarzy i snowboardzistów są dwa wyciągi orczykowe, pięć tras zjazdowych o różnym stopniu trudności - począwszy od trasy zielonej, poprzez niebieską, czerwoną, a kończąc na czarnej o łącznej długości ok. 2000 m.
 

Ubezpieczenie podróżne 

Dlaczego warto mieć polisę turystyczną na wyjazd? 

Narty czy snowboard to piękne sporty, ale także narażone na zwiększone ryzyko poważnych urazów. Na stoku jest wiele ludzi, część dopiero rozpoczyna przygodę z nartami, a część już perfekcyjnie szusuje. Nawet jeżeli jesteś wprawionym narciarzem nie znaczy, że nic Ci nie stanie – ktoś inny może nie mieć takich zdolności, aby nagle wyhamować i nie uderzyć w inną osobę. Dlatego wybierając się na stoki, nawet te mniejsze w północnej części Polski, należy do tego podejść odpowiedzialnie i odpowiednio się przygotować. Poza kondycją fizyczną warto zadbać także o zabezpieczenie w postaci polisy turystycznej. To dzięki niej w razie wypadku otrzymasz pomoc finansową, która na pewno pomoże w leczeniu czy pokryciu kosztów wyrządzonych szkód.

 

Jak oceniasz artykuł?
Kup online polisę turystyczną
Dokąd się wybierasz?
Zaznacz kierunek podróży
Oblicz składkę

Polecane porady

Zobacz wszystkie porady