Dom i mieszkanie

Ubezpieczenie mieszkania - jaką ochronę zapewniamy właścicielom psów i kotów?

Polska od lat znajduje się w czołówce europejskiej pod kątem posiadania psów i kotów w domu. Oznacza to, że dla wielu osób kwestią niezwykle istotną może być ubezpieczenie mieszkania z opcjami uwzględniającymi ochronę ich pupili. W naszych ubezpieczeniach mieszkaniowych mamy wiele do zaoferowania. Zobacz.

Pies i kot na kanapie - ubezpieczenie

Od czego można ubezpieczyć psa i kota?

Podstawą jest oczywiście ubezpieczenie mieszkania od pożaru, zalania, dewastacji, stłuczenia, kradzieży z włamaniem, skutków złej pogody i wielu innych sytuacji. Dodatkową ochroną mogą zostać objęte tzw. ruchomości domowe, do których zaliczają się m.in. psy i koty.

Ubezpieczenie zwierząt domowych obejmuje najczęstsze przypadki, z którymi możemy się spotkać. Są to na przykład:

 • poparzenie podczas pożaru, które wymaga leczenia (zdarzenia losowe),
 • kradzież rasowego zwierzęcia podczas włamania do mieszkania,
 • zwrot kosztów leczenia psa lub kota na skutek nieszczęśliwego wypadku – do określonego limitu Warta Dom Komfort – 5.000 zł lub Warta Dom – 2.500 zł, na przykład:
 • po próbie otrucia psa, który zjadł coś na podwórku,
 • <po potrąceniu przez samochód – (konieczność leczenia i zabiegu operacyjnego),
 • po pogryzieniu przez innego psa podczas spaceru.

To oczywiście nie wszystkie sytuacje, w których uwzględniamy pupili.
 

Gdy pupil narozrabia

W ramach ubezpieczenia OC w życiu prywatnym – zapewniamy pomoc finansową w przypadku szkód, które spowodowało zwierzę (co ważne nie mamy wyłączenia ras psów uznawanych za agresywne). Najczęstsze sytuacje to:

 • pogryzienie innego psa,
 • zniszczenie rzeczy należących do innych osób,
 • pies wpadł na rowerzystę – zniszczony rower, złamana noga lub ręka rowerzysty.
   

Ubezpiecz swoje mieszkanie

Przydatne usługi Assistance

Zadbaliśmy również o to, aby pomóc właścicielom psów i kotów w trudnych dla nich sytuacjach. Stąd też gdy ubezpieczony jest hospitalizowany przez okres dłuższy niż 24 godziny (po uzyskaniu przez lekarza COK informacji ze szpitala co do przewidywanego czasu hospitalizacji), a w miejscu zamieszkania ubezpieczonego nie ma żadnej osoby mogącej zapewnić zwierzęciu opiekę, Warta zapewni w ramach Assistance:

 • opiekę nad zwierzęciem w domu ubezpieczonego – zorganizujemy i pokryjemy koszty opieki nad psem lub kotem do 5 dni w miejscu ubezpieczenia. W ramach opieki nakarmimy (koszty karmy ponosi ubezpieczony), zapewnimy utrzymanie higieny (np. wyczyścimy kuwetę), wyprowadzimy psa na spacer nawet 3 razy dziennie,
   
 • transport pupila do osoby wyznaczonej do opieki lub do schroniska dla zwierząt >(zorganizujemy i pokryjemy koszt przewozu). W tej sytuacji wymagane jest zaświadczenie o szczepieniach profilaktycznych.

 

Jak oceniasz artykuł?
Sprawdź cenę ubezpieczenia domu lub mieszkania
Co chcesz ubezpieczyć?
Zaznacz co chcesz ubezpieczyć
Oblicz składkę

Polecane porady

Zobacz wszystkie porady