Samochód

Zmiana danych na polisie - jak zmienić?

Chcesz zmienić dane kontaktowe na polisie? Twój samochód ma nowy numer rejestracyjny lub zacząłeś używać go jako taksówkę? Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, jak zmienić dane na polisie i dlaczego jest to bardzo ważne.

Osoba kierująca samochód

Kto może dokonać zmian na polisie?

W Warcie na polisach majątkowych, czyli związanych z pojazdem, domem lub mieszkaniem zmian można dokonać u najbliższego agenta. Kontakt z agentem jest niezbędny, ponieważ, aby dokonać wspomnianych zmian, wymagana jest weryfikacja właściciela polisy, czyli ubezpieczającego na polisie. Zmian nie może dokonywać każda osoba, a tylko związana ściśle z polisą. Zmiany wprowadzone na polisie mogą w określonych przypadkach spowodować konieczność przeliczenia składki za polisę i uiszczenie dodatkowej kwoty. Dzieje się tak np. jeśli chcemy doubezpieczyć pojazd po szkodzie na polisie Autocasco. Wykorzystanie części sumy ubezpieczenia po szkodzie z tej polisy sprawia, że w przypadku szkody całkowitej na naszym pojeździe prawdopodobnie nie otrzymalibyśmy pełnej wartości pojazdu na dzień powstania wspomnianej szkody.

 

Ubezpieczenie OC/AC

Dlaczego bardzo ważne jest aktualizowanie numeru telefonu?

Bardzo ważnym zagadnieniem dla naszego ubezpieczenia jest aktualizacja naszego kontaktowego numeru telefonu w towarzystwie ubezpieczeniowym. W Warcie można to zrobić, kontaktując się z infolinią. Brak aktualnego numeru telefonu może spowodować, że nie otrzymamy szybko istotnych informacji o obsłudze polisy lub płatnościach związanych z polisą. Numer telefonu osoby ubezpieczonej jest wykorzystywany do informowania o zbliżającym się końcu polisy. Jeżeli mamy polisę OC na samochód, to przed końcem tej polisy otrzymamy w formie SMS przypomnienie z datą zakończenia się polisy.

Co prawda opłacona polisa OC na pojazd wznowi się na kolejny rok automatycznie, jednak taka polisa będzie zawierać jedynie ochronę w zakresie OC, bez tak przydatnych form ochrony, jak Assistance czy NNW. Mając aktualny numer telefonu w Warcie, otrzymamy także powiadomienie o tym, że nie wpłynęła kolejka składka za polisę i będziemy mogli zweryfikować nasze płatności. Brak aktualnego numeru telefonu sprawia, że Warta wysyła informacje w formie korespondencji na adres, jakim dysponuje.

 

Co można zmienić na naszej polisie?

Na polisie majątkowej możliwa jest zmiana wielu parametrów. Bardzo często poza wspomnianym numerem telefonu zmieniamy nasz adres, ponieważ się przeprowadziliśmy. Możemy też zmienić ubezpieczonych na polisie, jeśli np. na pojeździe pojawił się kolejny właściciel i ta informacja widnieje w dowodzie rejestracyjnym. Czasem zmianie ulegają informacje związane z samym mieniem objętym ubezpieczeniem. W przypadku pojazdów może zmienić się numer rejestracyjny, dopuszczalna masa całkowita, ładowność lub pojemność skokowa silnika, ponieważ silnik został wymieniony. Na polisie komunikacyjnej powinna pojawić się informacja o tym, że zmienił się sposób użytkowania samochodu. Zmiana taka może być związana z tym, że nasz pojazd jest teraz używany jako pojazd do nauki jazdy, jest wykorzystywany jako rekwizyt, jako taksówka lub jest wykorzystywany do jazd wyścigowych. Na polisie na pewno powinniśmy też odnotować wykup pojazdu z leasingu, aby ubezpieczyciel miał aktualną wiedzę o jego właścicielu. 

 

Jak oceniasz artykuł?
Ładowanie...
Kup online polisę OC/AC
PLs
To pole jest wymagane. Uzupełnij je.
Minimalna liczba znaków to 4.
Numer rejestracyjny jest błędny. Sprawdź numer rejestracyjny w dowodzie rejestracyjnym (pkt. A).
To pole jest wymagane. Uzupełnij je.

Polecane porady

Zobacz wszystkie porady