Praktycznie o zdrowiu

Życie i zdrowie warto ubezpieczyć. Twoje też

Stały wzrost zachorowań na choroby cywilizacyjne to wyzwanie, z którym mierzy się nie tylko Polska, ale i cały świat. Choroby, które niegdyś były domeną starszych pokoleń, obecnie dotykają coraz młodszych ludzi. Dbanie o zdrowie powinno być naszym priorytetem, choć nie zawsze wiemy, jak to zrobić. Chcemy pomóc zmieniać tę sytuację. W naszej sekcji "Praktycznie o zdrowiu" zgromadziliśmy najważniejsze informacje i porady ekspertów, lekarzy, ratowników medycznych i ekspertów Warty nt. najczęstszych schorzeń, tego, jak się przed nimi ustrzec i zabezpieczyć finansowo na ich wypadek.

Praktycznie o zdrowiu

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Wartę w grudniu 2023 r., ponad połowa Polaków bada się rzadko, a jednocześnie aż 72 proc. respondentów boi się zachorowania na choroby cywilizacyjne: nowotwory, schorzenia kardiologiczne, neurologiczne, cukrzycę czy depresję. Co ciekawe, to milenialsi (30-45 lat) są grupą wiekową, w której najwięcej ankietowanych deklaruje brak lęku (30 proc.) przed chorobami.

 

Polacy obawiają się chorób, dlaczego więc nie dbają o ochronę?

Pomimo że niemal 80 proc. ankietowanych uważa, że ważne jest, aby mieć pieniądze na leczenie w razie poważnej choroby lub wypadku, aż 2 na 3 Polaków nie posiada ubezpieczenia na życie.  Ponad 32 proc. nie jest w żaden sposób zabezpieczonych finansowo na sytuację, w której choroba lub wypadek wykluczyłaby ich z życia zawodowego i pozbawiła dochodu. Polacy zdają sobie jednocześnie sprawę, że powszechne ubezpieczenie może okazać się niewystarczające, a aż 71 proc. uważa, że w przypadku niezdolności do pracy renta z ZUS nie pokryłaby ich miesięcznych wydatków na życie
 

Czy młodsze pokolenia mogą być spokojne o swoje zdrowie?

Im jesteśmy młodsi, tym bardziej odległa wydaje nam się perspektywa  zachorowania. Tymczasem dane medyczne pokazują, że schorzenia, które kiedyś były domeną starszego pokolenia, obecnie coraz częściej dotykają coraz młodsze osoby. Dla nas wszystkich to sygnał, że nie tylko zdrowie, ale i nasza stabilność finansowa może być zagrożona w najbliższej przyszłości. Nasze porady przedstawiają praktyczne kroki, jakie możemy podjąć, aby zadbać o swoje zdrowie i zapewnić sobie odpowiednie wsparcie w razie zachorowania.

 

Jakie praktyczne informacje o zdrowiu i pierwszej pomocy znajdziesz na portalu?

Artykuły powstały we współpracy z doświadczonymi lekarzami i ratownikami medycznymi, którzy podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem, abyśmy mogli świadomie podejmować decyzje dotyczące swojego zdrowia i bezpieczeństwa. Podpowiadamy m.in. jak udzielić pomocy w przypadku zawału serca czy co zrobić, gdy jesteśmy świadkami udaru u innej osoby? Ponadto, przygotowaliśmy pomocne infografiki i wideo instruktażowe, dzięki którym w przystępny sposób dowiesz się, jak postępować w różnych sytuacjach oraz udzielić pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Jesteśmy tu po to, abyś czuł się pewny i dobrze przygotowany do radzenia sobie z różnymi wyzwaniami zdrowotnymi w codziennym życiu. Zachęcamy do regularnego odwiedzania naszej sekcji "Praktycznie o zdrowiu" i korzystania z dostępnych wskazówek oraz materiałów edukacyjnych.

Życie i zdrowie warto ubezpieczyć. Twoje też.

 

Jak oceniasz artykuł?
Poznaj ofertę ubezpieczenia na życie. Zamów rozmowę
To pole jest wymagane. Uzupełnij je.
Imię i nazwisko nie może być dłuższe niż 100 znaków.
Pole może zawierać wyłącznie litery.
To pole jest wymagane. Uzupełnij je.
Zły format kodu pocztowego.
To pole jest wymagane. Uzupełnij je.
Nieprawidłowy numer telefonu.

Administratorem danych osobowych jest TUiR „Warta” S.A. oraz TUnŻ „Warta” S.A. i będą one służyły do obsługi zgłoszenia. Więcej informacji o zasadach przetwarzania kliknij tutaj

Polecane porady

Zobacz wszystkie porady