Polacy coraz chętniej wyjeżdżają na urlop za granicę – tak wynika z danych Ministerstwa Sportu i Turystyki opublikowanych w 2018 r. Nic nie wskazuje na to, aby ten trend miał się odwrócić. Kluczem do spokojnego wypoczynku pozostaje ubezpieczenie turystyczne.

Warta przygotowała nowe rozwiązanie, które pod względem zakresu ochrony i komfortu zakupu jest bezkonkurencyjne na rynku. – Nowe rozwiązanie miało być przede wszystkim maksymalnie użyteczne dla Klientów zarówno pod względem zakupu, jak i otrzymanego zakresu. Oddajemy produkt, który można kupić on-line nawet na lotnisku tuż przed wylotem.  Zawarcie umowy jest maksymalnie uproszczone, a Klient może dodatkowo skorzystać  z eksperckich podpowiedzi ułatwiających zakup ubezpieczenia takiego, jakie jest niezbędne w kraju, do którego się wybiera. Zakres ubezpieczenia również uprościliśmy, dbając jednak o to, by odpowiadał potrzebom współczesnych turystów – podkreśla Przemysław Wiraszko, dyrektor zarządzający w Departamencie Masowych Ubezpieczeń Majątkowych w Warcie.

Do najważniejszych nowości, które pojawiły się w ubezpieczeniu Warta Travel należą:

  • choroby przewlekłe. Już nie trzeba się zastanawiać, czy ewentualne problemy ze zdrowiem są chorobą przewlekłą i wymagają dodatkowego ubezpieczenia (z danych GUS z 2011 r. wynika, że ponad połowa społeczeństwa cierpi na choroby przewlekłe). Ubezpieczenie Warty w podstawowym zakresie polisy uwzględnia pokrycie kosztów leczenia w związku z zaostrzeniem lub powikłaniem choroby przewlekłej.
  • zakres terytorialny ubezpieczenia. Bez względu na miejsce pobytu – zwiedzanie jednego miasta, wycieczkę objazdową czy spontaniczny wypad do kraju obok – ochrona będzie działać na terenie całego świata, z włączeniem lub wyłączeniem USA. Jeśli ubezpieczający wybiera się do Stanów Zjednoczonych, otrzyma propozycję odpowiednio wyższych sumy ubezpieczenia, odpowiadających realiom tego kraju.
  • ryzyko związane z uprawianiem sportu w czasie podróży. Sporty, które jeszcze kilka lat temu uważane były za ekstremalne, dziś stają się powszechne. Coraz częściej spontanicznie korzystamy z możliwości aktywnego wypoczynku nie planując wcześniej nurkowania czy surfowania. Dlatego Warta większość sportów amatorskich, takich jak jazda na skuterach wodnych, kitesurfing czy nurkowanie chroni w podstawowym zakresie. Liczba sportów ekstremalnych, których uprawianie wymaga dodatkowego rozszerzenia umowy, została ograniczona do kilkunastu najbardziej niebezpiecznych (np. spadochroniarstwo, żeglarstwo oceaniczne, czy wspinaczka powyżej 4 tys. metrów n.p.m.).
  • zniesienie udziału własnego w wynajętym samochodzie – będąc za granicą często korzystamy z wynajętych samochodów. Większość wypożyczalni wymaga od nas tzw. udziału własnego, czyli jeśli np. mocno zarysujemy auto, koszt jego naprawy pokryjemy z własnej kieszeni do kwoty wpisanej w umowie. Ubezpieczenie Warty może pokryć taki wydatek. 
  • ratownictwo i transport medyczny bez limitu sumy ubezpieczenia i dodatkowych kosztów;
  • ochrona podczas zdarzeń wywołanych aktem terrorystycznym bez dodatkowych opłat;
  • pełny pakiet usług assistance bez dodatkowych opłat;
  • ochrona po spożyciu alkoholu (w przypadku kosztów leczenia, assistance, następstw nieszczęśliwych wypadków).

Oddajemy w ręce naszych Klientów nowy, bardzo praktyczny produkt, którego zakres moim zdaniem jest bezkonkurencyjny na rynku. Poszerzyliśmy jego podstawową wersję o bardzo ważne elementy, jak np. następstwa chorób przewlekłych czy jeszcze szerszy katalog sportów amatorskich nie wymagających dodatkowego rozszerzenia umowy. Znacząco uprościliśmy również proces zakupu, ograniczając do minimum liczbę pytań i dając Klientowi praktyczne porady np. jak dobrać sumę ubezpieczenia w odniesieniu do konkretnego celu podróży – mówi Przemysław Wiraszko.

Co ważne, ubezpieczenie Warty może zacząć działać już w dniu zakupu polisy w Polsce. To bardzo istotne, gdy o zakupie polisy przypomnimy sobie w ostatniej chwili przed wyjazdem. Jeśli ubezpieczenie kupujemy za granicą, gdy np. zechcemy przedłużyć nasz pobyt, zaczyna ono działać już następnego dnia – to dużo szybciej niż wynosi standard rynkowy.

Nowe ubezpieczenie można kupić u agenta lub za pomocą nowej, prostej i intuicyjnej strony warta.pl. W obu miejscach dostępny jest taki sam produkt. Jedynie roczną polisę turystyczną dla firm (w formie polisy otwartej) będzie można kupić u agenta.

Jeśli zdecydujemy się na zakup ubezpieczenia on-line zrobimy to szybko i sprawnie. Cena takiego ubezpieczenia może zostać dodatkowo obniżona po wpisaniu kodu, który możemy otrzymać od agenta ubezpieczeniowego Warty – podpowiada Przemysław Wiraszko.