Grupowe ubezpieczenie na życie to elastyczna oferta skierowana zarówno do małych i średnich przedsiębiorstw jak również do dużych korporacji. Przystąpienie do ubezpieczenia, szczególnie w ramach umów dedykowanych dużym organizacjom, może niekiedy oznaczać wyzwanie logistyczne dla pracodawcy i pracownika, a także ubezpieczyciela.

Dlatego Warta, aby ułatwić proces przystąpienia do ubezpieczenia, wdrożyła nowe, praktyczne rozwiązanie – aplikację eDeklaracja. Jego walory są szczególnie widoczne w sytuacji, gdy wielu pracowników wykonuje swoje zadania zdalnie, poza biurem. Ze względu na bardzo utrudniony kontakt z osobami zainteresowanymi ubezpieczeniem na życie eDeklaracja – to rozwiązanie idealne dla pracodawców, dla których wygoda i bezpieczeństwo pracowników jest najważniejsze.

Wygoda dla wszystkich

eDeklaracja umożliwia pracownikom przystąpienie do wybranego przez pracodawcę programu w zaledwie kilka minut, np. z domu. Zainteresowany ubezpieczeniem pracownik może wypełnić elektroniczną deklarację przystąpienia w dowolnym momencie, ponieważ aplikacja jest dostępna przez całą dobę. Dodatkowo, osoby ubezpieczone lub uprawnione mają możliwość szybkiego zgłoszenia wniosku o wypłatę świadczenia poprzez formularz elektroniczny dostępny na stronie www.warta.pl.

Z myślą o wygodzie pracodawcy eDeklarację połączono z Aplikacją dla Zakładów Pracy (AZP). Dzięki czemu ma on na bieżąco dostęp do informacji o nowych osobach przystępujących do ubezpieczenia. Co najważniejsze, nowe rozwiązanie Warty zapewnia pełne bezpieczeństwo przekazywanych danych w oparciu o najwyższe standardy, dlatego każda ze stron może czuć się o nie spokojna.

eDeklaracja to odpowiedź na potrzeby naszych Klientów, którzy oczekują intuicyjnych rozwiązań ułatwiających dokonywanie formalności związanych z procesem zawarcia i obsługi umowy grupowej. Jest to bardzo ważne szczególnie w obecnej sytuacji, w której bezpośredni kontakt z pracownikami może być bardzo utrudniony lub wręcz niemożliwy. Chciałbym równocześnie przypomnieć jak istotny jest obecnie zakres w ramach ubezpieczeń grupowych na życie oferowanych przez Wartę. Ponosimy m.in. odpowiedzialność za zdarzenia będące następstwem COVID-19, w tym np. pobyt w szpitalu, pobyt na OIOM czy śmierć osoby ubezpieczonej – mówi Sylwester Janiak, dyrektor zarządzający, Departamentem Sprzedaży Ubezpieczeń Grupowych.

Dzięki nowej aplikacji pracownik może przekazać wszystkie wymagane informacje niezbędne do przystąpienia do ubezpieczenia bez wychodzenia z domu. eDeklaracja to kolejny dowód na to, jak Warta wsłuchuje się w potrzeby swoich Klientów i jak elastycznie podchodzi do ich zaspokajania.