Zdecydowana większość Polaków (73 proc.) pozytywnie ocenia pracę zdalną ze względu na poczucie bezpieczeństwa[2] Nic w tym dziwnego, nie muszą korzystać z komunikacji miejskiej, zakupy zrobi za nich kurier, a spotkania biznesowe prowadzą przez komputer. Z drugiej strony spędzamy o wiele więcej czasu, niż dotychczas, w swoich domach i mieszkaniach. Należy przy tym pamiętać, że do wielu zdarzeń losowych dochodzi właśnie w naszych czterech kątach. Dlatego mimo poczucia bezpieczeństwa, jakie daje nam dom, warto rozważyć dodatkową ochronę życia prywatnego, zwłaszcza w zmieniającym się na naszych oczach świecie.

W trosce o bezpieczeństwo domowników Warta wprowadza dodatkowe klauzule rozszerzające zakres ochrony ubezpieczeń mieszkaniowych. Odświeżona, wielowymiarowa i kompleksowa ochrona jest fundamentem na wypadek szkód, które mogą powstać w mieszkaniu lub domu, a także zabezpieczenie jego mieszkańców (ubezpieczenie NNW i OC). Najciekawszą nowością jest ochrona ubezpieczonego w przypadku zachorowania na COVID-19, w postaci dziennego świadczenia za pobyt w szpitalu dla osób do 67. roku życia.

Codziennie obserwujemy zmiany zachodzące na świecie i w Polsce. Słuchamy uważnie naszych Klientów i szukamy rozwiązań, które pomogą im żyć spokojnie w „nowej normalności”. W dodatkowych klauzulach ubezpieczeń mieszkaniowych staraliśmy się zawrzeć nie tylko troskę o samo mieszkanie, ale także jego lokatorów. Zawsze staramy się uwzględnić w naszych produktach odpowiedź na obawy Klientów oraz ich indywidualne potrzeby – mówi Beata Czajczyk, menadżer produktu w Warcie.

Ubezpieczenie mieszkaniowe zostało wzbogacone o klauzulę „Spokojna głowa”, czyli odszkodowanie za szkody spowodowane przez pozostawienie włączonych do instalacji elektrycznej urządzeń m.in. żelazka, prostownicy, telefonu, komputera czy pozostawienia na włączonej kuchni czajnika lub garnka. Coś co zazwyczaj kojarzy nam się z śmiesznymi gagami w serialach jest realnym zagrożeniem w rzeczywistości – zwłaszcza, gdy zapomnimy o gotującym się obiedzie w przerwie ważnego spotkania biznesowego na Skypie.

W ubezpieczeniach mieszkaniowych zwiększona została również dostępność pakietu korzyści, który uwzględnia również pokrycie kosztu leczenia kota lub psa. Natomiast z myślą o wielbicielach sztuki, zniesiono wymóg posiadania ich wyceny o jednostkowej wartości nieprzekraczającej 10 000 zł.

Podstawa cenionego przez Klientów ubezpieczenia pozostaje bez zmian. Nowe klauzule są odpowiedzią na potrzeby Polaków, które zmieniły się w ostatnim czasie. Dzięki temu Warta oferuje jeden z najbardziej kompleksowych produktów majątkowych na rynku, który w czasach epidemii można również kupić zdalnie u naszych agentów – dodaje Beata Czajczyk.

[1]  Badanie 4P dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor

[2] Tamże.