Grupa Warta, jeden z liderów polskiego rynku ubezpieczeń, wprowadziła system Windows 10 w 150 lokalizacjach w całej Polsce. W trakcie projektu, trwającego niespełna 2 miesiące, w najnowszą wersję oprogramowania Windows zostało wyposażonych ponad 3600 stacji roboczych. Wprowadzenie Windows 10 zapewniło pracownikom firmy innowacyjne narzędzia, które pozwalają osiągnąć najwyższy poziom bezpieczeństwa i wydajności pracy. Wsparcie w projekcie migracji do najnowszej wersji oprogramowania Microsoft zapewniła firma Almado.

Grupa WARTA to jeden z wiodących ubezpieczycieli w Polsce, posiadający kompleksową ofertę elastycznych produktów ubezpieczeniowych dla Klientów indywidualnych i firm. Jej ubezpieczenia oferuje około 16 tysięcy agentów. Produkty Warty trafiają do Klientów również poprzez sieć placówek partnerów biznesowych np. banki czy pośredników finansowych. Warta jest również jednym z głównych partnerów biznesowy brokerów ubezpieczeniowych.

Windows 10 to największy w historii firmy Microsoft krok w kierunku jeszcze pełniejszej personalizacji, produktywności i bezpieczeństwa komputerów osobistych. Jako pierwszy w rodzinie systemów operacyjnych Microsoft system Windows 10 jest dystrybuowany w modelu usługowym „Windows-as-a-Service”, co oznacza, że będzie na bieżąco aktualizowany o nowe funkcje i zabezpieczenia. Windows 10 Anniversary Update podniósł bezpieczeństwo o stopień wyżej, m.in. dzięki Windows Information Protection, funkcji odpowiedzialnej za ochronę i bezpieczeństwo danych w firmach, która znajdzie się natywnie w różnych edycjach Windows 10: Enterprise, Pro, Education, Mobile oraz Mobile Enterprise.

„Jesteśmy liderem we wdrażaniu nowych technologii i innowacji na rynku ubezpieczeń. Każde nasze inwestycje tworzą nową jakość w firmie, przekładając się na coraz lepszy serwis oferowany Klientom i partnerom biznesowym. System Microsoft, który właśnie zaimplementowaliśmy zapewnia nam dobrą perspektywę i stabilną podstawę do tworzenia nowoczesnego środowiska teleinformatycznego. Dzięki wdrożeniu Windows 10 możemy korzystać z najnowszych rozwiązań oferujących najwyższy poziom bezpieczeństwa, komfort i wydajność pracy” – powiedział Hubert Mordka, wiceprezes zarządu w Grupie Warta odpowiedzialny za IT.

Szybka droga do korzyści

„W momencie rozpoczęcia projektu największym wyzwaniem wydawała się konieczność przetestowania wielu specyficznych aplikacji. Dzięki dobrej współpracy z właścicielami biznesowymi aplikacji testy zostały przeprowadzone szybko i sprawnie. Wówczas można było podjąć decyzję o produkcyjnym wdrożeniu Windows 10” – mówi Marcin Kozakiewicz, główny inżynier projektu i członek zarządu Almado.

W ramach realizowanego projektu przetestowano kilkaset wewnętrznych aplikacji i niemal wszystkie, bez dodatkowych prac, z powodzeniem przeszły automatyczną migrację do Windows 10. Potrzeba indywidualnego podejścia do zmian wystąpiła w przypadku mniej niż 5% użytkowanych aplikacji. „Każda z nich przeszła oczywiście cały proces testów, co wymagało zaangażowania całego zespołu IT. Biorąc pod uwagę fakt, że w tym samym czasie realizował inne projekty i prowadził bieżące utrzymanie systemu teleinformatycznego Warty, dowodzi to jego wyjątkowej efektywności” – mówi Artur Janowski, szef zespołu projektowego po stornie Warty.

„Wyróżnikiem Grupy Warta jest umiejętność szybkiego dostosowania do nowych, zmieniających się warunków rynkowych. W przypadku projektu przejścia na platformę Windows 10 firma wykazała wyjątkową elastyczność, bo projekt został zrealizowany w rekordowym tempie 2 miesięcy. Warto również podkreślić, że projekt w Warcie jest jednym z największych projektów migracji do systemu Windows 10 w polskim sektorze przedsiębiorstw” – podkreśla Andrzej Gibas, szef sektora Financial Services Industry w polskim oddziale Microsoft.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

„Jednym z kluczowych motywów wdrożenia najnowszej wersji Windows było m.in. zbudowanie platformy umożliwiającej implementację obecnych i przyszłych rozwiązań podnoszących poziom bezpieczeństwa danych. Szczególnie zwróciliśmy uwagę na wprowadzenie szyfrowania zasobów na dysku oraz możliwość korzystania z najnowszych i najbezpieczniejszych aplikacji biznesowych. Jest to ważne, gdyż pracownicy firmy na co dzień korzystają zarówno z klasycznych PC jak i urządzeń typu tablet” – mówi Maciej Chybowski, kierujący biurem odpowiedzialnym za wsparcie systemów Windows na stacjach roboczych.

„Zdajemy sobie sprawę, jak istotne jest posiadanie aktualnej wersji systemu, która gwarantuje najwyższy poziom ochrony przed zagrożeniami, odpowiadając współczesnym i przyszłym wyzwaniom w zakresie ochrony infrastruktury i danych. Windows 10 zapewnia dobrą bazę do budowy spójnego systemu bezpieczeństwa teleinformatycznego w firmie w obszarze stacji roboczych i urządzeń mobilnych – dodaje  Hubert Mordka.