Chciałbym podziękować Krzysztofowi Kudelskiemu za 6 lat wspólnej pracy w zarządzie oraz ponad 20 lat,  podczas których pracował na rzecz przekształcania Warty w silną, nowoczesną i wiodącą grupę ubezpieczeniową w Polsce. Jestem pełen uznania dla jego osiągnięć zarówno na tym polu, jak i w zakresie udziału w budowie rynku ubezpieczeń w Polsce. Jednocześnie gratuluję Jarosławowi Niemirowskiemu. Jest to osoba, która znakomicie zna naszą organizację. Dotychczasowym zaangażowaniem i skutecznością udowodnił, że idealnie pasuje do roli Wiceprezesa Zarządu Warty. Jestem pewny, że jego działania przełożą się na dalsze umacnianie pozycji Warty na rynku – mówi Jarosław Parkot, prezes zarządu TUiR „WARTA” S.A. i TUnŻ „WARTA” S.A.

Jarosław Niemirowski został powołany przez Radę Nadzorczą na stanowisko Wiceprezesa Zarządu z dniem 1 lipca 2016 r. W Zarządzie będzie odpowiedzialny za Pion Produktu, w tym m.in. za ofertę  skierowaną do Klientów detalicznych czy korporacyjnych.

Jarosław Niemirowski posiada niemal 20-letnie doświadczenie w branży ubezpieczeniowej. Szeregi TUiR Warta zasilił w 2011 r. kiedy to objął stanowisko Dyrektora Zarządzającego Departamentem Rozwoju Produktów Komunikacyjnych i Taryfikacji. W tym czasie zrealizował liczne, strategiczne projekty Warty. Do najważniejszych z nich należy m.in. wdrożenie innowacyjnego systemu taryfikacji on-line czy koordynacja procesu dual brandingu. Przed dołączeniem do zespołu Warty Jarosław Niemirowski pracował m.in. w Uniqa oraz Benefii. W 2001 r. został wpisany do rejestru aktuariuszy.

Jestem dumny z faktu, że nasza firma kształtuje liderów w swojej dziedzinie. Jarosław Niemirowski dołączył do nas ponad 5 lat temu. W tym czasie m.in. wzniósł taryfikację w Warcie na całkiem nowy poziom, znacząco wyprzedzający osiągnięcia naszej konkurencji. Wszystko to miało miejsce przy wsparciu Krzysztofa Kudelskiego, który nadzorował jego pracę. Jestem pewien, że Jarosław Niemirowski wniesie do Zarządu dużo entuzjazmu, wiedzy i kreatywności, wspartych doświadczeniem branżowym, zdobytym u boku dotychczasowego przełożonego – dodaje Jarosław Parkot.