Do oferty Raiffeisen Polbank trafił nowy produkt Warty. Klienci banku mogą skorzystać z indywidualnego ubezpieczenia na życie „Ochrona na Milion”, którego kluczowym zadaniem jest zapewnienie najbliższym ochrony finansowej w momencie śmierci ubezpieczonego w wypadku. Warto przy tym być świadomym, że tylko w ubiegłym tygodniu na polskich drogach zginęło 65 osób (22-28.08.2016). W sytuacji wystąpienia tak tragicznych zdarzeń losowych w tym także śmierci w efekcie ataku terrorystycznego, wskazana w umowie osoba otrzyma świadczenie w wysokości miliona złotych. Pieniądze z polisy umożliwią najbliższym utrzymanie dotychczasowego standardu życia, spłatę zobowiązań i  pomogą odnaleźć się w nowej, trudnej sytuacji.     

Rosnąca popularność produktów ochronnych, a zwłaszcza tych z wysokimi sumami ubezpieczenia, jest już na polskim rynku faktem. „Ochrona na Milion” jest kolejnym produktem Warty zapewniającym najbliższym bezpieczeństwo finansowe, który przygotowaliśmy wraz z partnerem z sektora bankowego. Ta grupa produktów staje się jednym z  filarów rynku bancassurance w Polsce – mówi Monika Woźniak-Wołek, dyrektor departamentu Bancassurance w Warcie.

„Ochrona na Milion” to szczególny produkt na polskim rynku, wspiera bowiem najbliższych ubezpieczonego nie tylko wysoką sumą ubezpieczenia. Przygotowaliśmy również bogaty pakiet assistance –  rodzinie zmarłego gwarantujemy pomoc w praktycznym odnalezieniu się w trudnej sytuacji po utracie najbliższej osoby, m.in. przy organizacji pogrzebu oraz przy dokonywaniu formalności spadkowych – mówi Marek Piętka, dyrektor departamentu Rozwoju Produktów w Warcie.

Zawarcie ubezpieczenia „Ochrona na Milion”  odbywa się podczas jednego spotkania, bez potrzeby przeprowadzenia badań lekarskich. Polisą mogą być objęte osoby w wieku od 18 do 70 lat, a okres jej trwania może być elastycznie dopasowywany do potrzeb Klienta – umowa zawierana jest bowiem na rok z możliwością automatycznego przedłużenia jej o kolejny okres. Ochrona na wypadek zdarzeń wskazanych w umowie obowiązuje na całym świecie od dnia następnego pod dniu zawarcia umowy. Wniosek o wypłatę świadczenia może być złożony online na stronie www.warta.pl.