Jesień to zazwyczaj okres wzmożonego zainteresowania Polaków zakupem lub wynajmem nieruchomości. Podpisanie umowy najmu lub przeprowadzka do nowo nabytego lokum to dobry moment, by pomyśleć o kompleksowym ubezpieczeniu mieszkania.

Okazja do tego jest wyjątkowa, gdyż Warta rusza z nową promocją. Obecnie każdy nowy Klient, który zdecyduje się na ubezpieczenie mieszkania w formule „wszystkich ryzyk” może liczyć nawet na 60% zniżkę w składce. Promocja dostępna jest do końca października 2016 r. i objęte są nią polisy ze składką roczną w wysokości co najmniej 150 zł.

Duża elastyczność cenowa to jedno, drugie to „Pakiet Dodatkowych Korzyści” w ubezpieczeniu ruchomości domowych, który dodatkowo uatrakcyjni zakres ubezpieczenia. Na poszerzoną ochronę składają się:

  • dla wszystkich domowników – klauzula ubezpieczenia sprzętu sportowego poza domem, w tym np. roweru, nart czy deski snowbordowej – limit 2 500 zł,
  • dla biznesmana/bizneswoman – klauzula ubezpieczenia laptopa poza domem – limit 2 500 zł,
  • dla mieszkania – klauzula rozmrożenia produktów spożywczych – limit 1 000 zł,
  • dla pupila – klauzula dodatkowej ochrony psa – limit 2 500 zł.

Ubezpieczenie w formule wszystkich ryzyk zwykle kojarzone jest z ochroną dla domów, tymczasem właściciele mieszkań również znajdują tu wiele korzyści dla siebie. Większość szkód w budynkach wielorodzinnych to zalania, jednak równie kosztowne są m.in. prace związane z poszukiwaniem przyczyny szkody w razie awarii instalacji, nie tylko wodnej. Warto zadbać o pełny zakres ubezpieczenia uwzględniający szkody spowodowane przez przeciągi, burze, wybuch gazu, a nawet oszusta podszywającego się za przedstawiciela administracji. Jedno to możliwość szybkiego doprowadzenia mieszkania do stanu sprzed szkody, drugie to uzyskanie pomocy w trudnych sytuacjach np.: zakwaterowanie w hotelu – jeśli w wyniku szkody mieszkanie nie nadaje się do zamieszkania, pomoc ślusarza w przypadku zatrzaśnięcia drzwi, a także pomoc medyczna dla domowników. Standardem oczywiście pozostaje ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, które wspiera właścicieli mieszkań w utrzymaniu dobrosąsiedzkich relacji w momencie zalania sufitu piętro niżej – mówi Ilona Zaremba-Choim, dyrektor Biura Ubezpieczeń Mieszkaniowych i Rolnych w TUiR Warta.

Oferta Warty dotycząca ochrony lokali mieszkalnych składa się obecnie z dwóch produktów:

  • Warta Dom Komfort Plus – kompleksowe ubezpieczenie oparte na unikatowej formule “od wszystkich ryzyk”, gwarantujące pełną ochronę od wszystkich nieprzewidzianych zdarzeń, nie wyłączonych wyraźnie w OWU, nawet dla nietypowego majątku, a także szeroki pakiet assistance, tj. pomoc np. w razie powodzi, pożaru, awarii w domu lub problemów zdrowotnych.
  • Warta Dom Plus – elastyczna oferta, w której to Klient decyduje o zakresie ubezpieczenia (z kradzieżą z włamaniem, rabunkiem i dewastacją lub bez) oraz o tym, jakie odszkodowanie otrzyma – równe wartości nowych rzeczy za nieco wyższą składkę, czy z niewielkim potrąceniem ich zużycia. Tu również nowi Klienci mogą liczyć na atrakcyjne zniżki.