„Gazeta Bankowa” już od czternastu lat organizuje konkurs, którego celem jest wskazywanie liderów wdrożeń informatycznych spośród firm m.in. z sektora finansowego. Warta otrzymała drugą nagrodę Lidera 2015 w kategorii Bankowość i Finanse za wprowadzoną aplikację Warta Mobile. To pierwsze w Polsce i jedno z pierwszych w Europie mobilne rozwiązanie służące Klientom do likwidacji szkód.

Pierwszą nagrodę w tej kategorii otrzymał bank PKO BP za aplikację Cesarz EMIR – CCP, a trzecią Deutsche Bank Polska S.A. za wdrożenie platformy inwestycyjnej db Navi Invest. Warta jest jedynym ubezpieczycielem nagrodzonym lub wyróżnionym w obecnej edycji konkursu.

Otrzymaliśmy dodatkowe potwierdzenie faktu bycia liderem na rynku ubezpieczeń pod względem wdrażania nowych technologii i innowacji. Dużo uwagi poświęcamy na przygotowanie rozwiązań użytecznych z punktu widzenia naszych Klientów. Takim z pewnością jest nagrodzona aplikacja Warta Mobile, która ustanowiła nowy standard w relacjach Klient-zakład ubezpieczeń. Rozwiązanie to przyśpiesza cały proces likwidacji szkód oraz sprawia, że komunikacja z Klientami staje się mniej formalna. Po rozmowach z Klientami wiem, że obraliśmy dobry kierunek, który został również doceniony przez specjalistów  – mówi Adam Fulneczek, Dyrektor Zarządzający w Departamencie Strategii Likwidacji Szkód w Warcie. 

W konkursie wyłoniono również laureatów w kategorii: Energetyka, Paliwa i Chemia; Informatyka, Internet i Telekomunikacja; Transport i Logistyka oraz Medycyna i Farmacja. Wyboru dokonała znakomita kapituła w składzie: prof. Andrzej Gospodarowicz, dr Wiesław Paluszyński, dr hab. Andrzej Sobczak, Piotr „Vagla” Waglowski, Michał Kanownik, Tomasz Przybek oraz Wojciech Surmacz.