Od początku października obchodzimy miesiąc walki z rakiem piersi. Z tej okazji warto przypomnieć o konieczności regularnych badań profilaktycznych i zdrowym stylu życia. Wg. raportu „Health at a Glance 2019” na nowotwory w Polsce chorują średnio 254 osoby na 100 tys. mieszkańców, a wskaźnik umieralności na nowotwory złośliwe, to aż 237 osób na 100 tys. mieszkańców1. Zdaniem onkologów, szybka i trafna diagnoza i podjęcie leczenia, to warunek konieczny, aby szanse na powrót do zdrowia były wyższe, a całkowite wyleczenie możliwe2. Dlatego też Warta rozszerza produkt życiowy Warta Ochrona o dodatkową umowę, która daje możliwość dostępu do najlepszych specjalistów i ośrodków zdrowia niemal na całym świecie.

Czym jest pakiet Leczenie za granicą?

Nasza oferta obejmuje weryfikację diagnozy, przygotowanie planu leczenia oraz organizację i sfinansowanie wyjazdu i leczenia za granicą  – z limitem kosztów na poziomie 2 milionów euro. Dzięki współpracy z klinikami w Stanach Zjednoczonych, Europie czy Azji osoba objęta ubezpieczeniem uzyska dostęp do profesjonalnej opieki medycznej, a po powrocie do Polski pokryjemy koszty zaleconych konsultacji lekarskich i leków. Wspieramy naszych klientów w takich sytuacjach jak nowotwór, konieczność przeprowadzenia operacji kardiochirurgicznej, neurochirurgicznej lub przeszczepu. Wiemy, że w takich sytuacjach istotne jest zapewnienie dostępu do terapii na najwyższym poziomie, a obecnie jej uzyskanie często jest dużym wyzwaniem – mówi Marek Twardowski, dyrektor zarządzający, odpowiedzialny za Departament Rozwoju Produktów w TUnŻ Warta.

Leczenie za granicą ma wesprzeć klientów podczas leczenia nowotworów, chorób kardiologicznych, a także pokryć koszty operacji kardiochirurgicznych, neurochirurgicznych lub przeszczepów. Oferta obejmuje objęcie ochroną osób już od momentu otrzymania diagnozy choroby. Zapewnia ona możliwość weryfikacji diagnozy u innego, zagranicznego specjalisty, pokrycia kosztów transportu na zagraniczną terapię czy leczenia za granicą. Ubezpieczenie obejmuje również opłacenie badań medycznych i związanych z nimi konsultacji i potrzebnych leków po powrocie do kraju.

Osoba posiadająca ochronę w zakresie Leczenia za granicą w produkcie Warta Ochrona, otrzyma dedykowanego opiekunka medycznego i całodobowe wsparcie na każdym etapie leczenia. Najnowsza oferta skierowana jest do osób na stałe zamieszkujących terytorium Polski.

Świadczenia dla klientów będą realizowane dzięki współpracy z firmą Further, światowego lidera w projektowaniu i rozwoju innowacyjnych rozwiązań ubezpieczeniowych dla osób cierpiących na poważne choroby. Firma ta posiada ponad 20 lat doświadczenia w tworzeniu rozwiązań w zakresie opieki zdrowotnej, które oferuje w ponad 30 krajach, obsługując obecnie ponad trzy i pół miliona osób.

Więcej informacji o nowej ofercie dostępne na stronie www.warta.pl oraz u Agentów.

 

https://pulsmedycyny.pl/jaka-jest-zachorowalnosc-i-umieralnosc-na-nowotwory-w-polsce-979333
 https://www.szpitalskierniewice.pl/aktualnosci/rakx-szybka-diagnoza-ratuje-zyciex,317.html