Samochód

Dlaczego warto wykupić Warta Auto Szyby?

Zauważasz, że szyba w Twoim samochodzie jest uszkodzona, ale odwlekasz oddanie auta do warsztatu, bo to kiepski moment na dodatkowe wydatki. Brzmi znajomo? Na szczęście nie musisz wybierać pomiędzy nielegalną jazdą a wydawaniem dużej sumy. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak naprawić lub wymienić szybę bez narażania budżetu.

Pracownik warsztatu samochodowego wymieniający uszkodzoną szybę 

Z artykułu dowiesz się:

  • Co ryzykujesz, jeśli jeździsz z uszkodzoną szybą.
  • Co możesz zrobić, by chronić się przed kosztami naprawy lub wymiany szyby.
  • Jak przebiegają usługi świadczone w ramach polisy Warta Auto Szyby.

Szyba w moim aucie jest tylko lekko uszkodzona. Czy naprawdę muszę ją naprawiać?

Gdy jeździsz z uszkodzoną szybą, narażasz się na dotkliwe konsekwencje. Po pierwsze, ryzykujesz, że policja zatrzyma Twój dowód rejestracyjny. Po drugie, uszkodzona szyba może nie tylko ograniczać widoczność, ale również całkowicie pęknąć w trakcie jazdy, a to może prowadzić do wypadku.

Jeśli kontynuujesz jazdę z pęknięciem, powiększasz uszkodzenie za sprawą naprężeń, do których dochodzi podczas prowadzenia auta. Narażasz też uszkodzenie na zabrudzenie przez pył, drobny piasek, płyny do mycia szyb czy sól. Po pewnym czasie całkowite oczyszczenie uszkodzenia jest praktycznie niemożliwe, a to konieczne, jeśli jednak zdecydujesz się na naprawę.

Część kierowców wybiera dalszą jazdę w obawie przed wysokim kosztem naprawy lub wymiany szyby. I rzeczywiście, cena takiej naprawy mieści się w przedziale cenowym od 120 do 180 zł, natomiast wymiana szyby na nową to wydatek rzędu kilkuset złotych.

 

Czy mogę w jakiś sposób chronić się przed dużymi wydatkami?

Tak, możesz to zrobić na dwa sposoby.

Jeśli zareagujesz tuż po powstaniu pęknięcia, możesz uniknąć drogiej wymiany szyby. W wielu samochodach do naprawy kwalifikują się uszkodzenia punktowe, które nie są większe niż średnica monety 5-złotowej. Po naprawie nie zauważysz nawet, gdzie wcześniej znajdowało się pęknięcie. To dzięki zaawansowanej technologii naprawy oraz specjalistycznym żywicom, od których zależy skuteczność rekonstrukcji szyby.

Jeśli zależy Ci na skuteczniejszej ochronie związanej z naprawą lub wymianą szyby, przygotuj się i postaw na odpowiednie ubezpieczenie. Zwróć uwagę na Warta Auto Szyby.

 

Co dokładnie obejmuje polisa Warta Auto Szyby?

Ubezpieczenie umożliwia bezgotówkową naprawę lub wymianę szyb bocznych, przedniej oraz tylnej. Jeśli masz polisę AC* lub OC w Warcie, za dodatkową składkę w wysokości od 78 zł rocznie możesz uzyskać pomoc, gdy dojdzie do uszkodzenia szyb. Ochrona obowiązuje na terenie całej Polski.

* Jeśli posiadasz AC i zdecydujesz się objąć szyby oddzielną ochroną, możesz je naprawić bez konieczności zgłaszania szkody z polisy AC.

 

Co organizuje Warta w ramach umowy?

Organizujemy naprawę lub wymianę uszkodzonej czy zniszczonej szyby i pokrywamy koszty tej usługi. Zlecamy pracę w punkcie partnerskim, czyli w najbliższym wyspecjalizowanym warsztacie, i uzgadniamy z Tobą termin oraz miejsce naprawy (może to być również Twoje miejsce zamieszkania). Zauważ, że nie tracisz też zniżek w ubezpieczeniu AC.

Specjaliści wykonują swoją pracę przy użyciu szyb fabrycznie nowych, posiadających atesty, certyfikaty i homologacje o tych samych parametrach technicznych co szyby, które wymieniają. Nie są to jednak szyby oryginalne.

Nie wprowadzamy limitu zdarzeń, które skutkują wymianą lub naprawą szyby, więc nasza odpowiedzialność nie wygasa po pierwszym takim przypadku. Pamiętaj jednak, że suma ubezpieczenia (5 000 zł) zmniejsza się o kwoty, które zapłacimy za każde kolejne zdarzenie w trakcie okresu ochrony.

Jak oceniasz artykuł?
Ładowanie...
Kup online polisę OC/AC
PLs
To pole jest wymagane. Uzupełnij je.
Minimalna liczba znaków to 4.
Numer rejestracyjny jest błędny. Sprawdź numer rejestracyjny w dowodzie rejestracyjnym (pkt. A).
To pole jest wymagane. Uzupełnij je.

Polecane porady

Zobacz wszystkie porady