Turystyczne

Egzotyczne wakacje zimą – jak się przygotować?

Rajskie plaże, słońce i kąpiel w ciepłym morzu lub oceanie to z pewnością pragnienie wielu osób, które chcą się oderwać od zimowej rzeczywistości. Egzotyczne wyjazdy w środku zimy cieszą się coraz większym zainteresowaniem, zatem warto przypomnieć  jak ważne może się okazać ubezpieczenie podróżne. Szczególnie wtedy, gdy jesteśmy tak daleko od domu.

Huśtająca się kobieta na egzotycznych wakacjach w kapeluszu 

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Na co zwrócić uwagę kupując polisę turystyczną
  • Dlaczego warto mieć dobre ubezpieczenie turystyczne

Pamiętaj o ubezpieczeniu turystycznym

Bezpieczne wakacje zimą? Zdecydowanie tak. Szukając słońca i odrobiny relaksu coraz więcej osób wybiera się na egzotyczne wakacje z dala od mroźnych dni. Do najpopularniejszych dalekich kierunków można zaliczyć: Dominikanę, Zanzibar, Meksyk, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Kenię, a do mniej odległych, ale tak samo chętnie odwiedzanych krajów zimą - Egipt oraz Wyspy Kanaryjskie.

Duża część turystów wybiera wycieczki zorganizowane przez biura podróży. Są też osoby, które wolą zaplanować podróż samodzielnie. Wszystko zależy od budżetu, wieku i liczby uczestników, długości wyjazdu, a także oczekiwanego przez nas komfortu. Dlatego często, choć nie zawsze, rodziny z małymi dziećmi wybierają wakacje typu all inclusive, natomiast rodziny z większymi pociechami, młodzież czy pary decydują się na samodzielną organizację podróży. W okresie ferii liczba turystów wzrasta, a każdy na pewno chce przywieźć tylko dobre wspomnienia.


Ubezpieczenie turystyczne

Dlaczego warto mieć dobrą polisę turystyczną?

Niestety, niezależnie od tego jak bardzo będziesz uważny, może dojść do nieprzewidzianej i niechcianej sytuacji, w której konieczna będzie pomoc medyczna. Co wtedy zrobić?

Skorzystaj ze swojej polisy ubezpieczeniowej i zgłoś się do Centrum Obsługi Klienta. Następnie podaj informacje niezbędne do organizacji pomocy i poczekaj na kontakt zwrotny i pomoc.

W takiej sytuacji znaleźli się Joanna i Arek, którzy wraz ze swoimi dziećmi − 3 letnią Tosią i 6 letnim Natanem, wyjechali na wakacje do Tanzanii. Za swoja polisę, na 10 dniowy wyjazd, zapłacili około 300 zł. To naprawdę niewielki wydatek w porównaniu z pomocą, jaką zapewniamy w razie nieprzewidzianych zdarzeń.

„Po kilkudniowym przebywaniu na plaży, zauważyłam u córki zaczerwienioną stopę, a samo zaczerwienienie przesuwało się – jakby coś chodziło pod skórą. U córki wystąpiła gorączka, grudki rozsiane na ciele,  i  dziecko zaczęło się mocno drapać. Byliśmy przerażeni. Natychmiast zadzwoniłam do Centrum Obsługi Klienta Warty które zorganizowało wizytę lekarza,  który postawił diagnozę: zespół larwy wędrującej. Według lekarza do zakażenia doszło prawdopodobnie na piaszczystej plaży po bezpośrednim kontakcie z piaskiem zanieczyszczonym odchodami zwierząt, kiedy larwy mogą spenetrować  skórę i następnie  migrować w tkance podskórnej. Na szczęście córka dostała odpowiednie leki i po dwóch dniach poczuła się lepiej.”Joanna z Wrocławia

Ta historia skończyła się dobrze. Trafnie postawiona diagnoza pozwoliła na podanie dziecku odpowiednich leków i szybki powrót do zdrowia. Dlatego planując wakacje warto wziąć pod uwagę wykupienie dobrego ubezpieczenia turystycznego, na którym można polegać, kiedy wydarzy się coś nieprzewidzianego.
 

Jak wybrać ubezpieczenie?

Wybierając zakres ubezpieczenia turystycznego warto dostosować je do swoich potrzeb. Dlatego trzeba zwrócić uwagę na wysokość sum ubezpieczenia, ponieważ stanowią one górny limit odpowiedzialności ubezpieczyciela, a także na ryzyka, które chcemy objąć ochroną. 

Niektóre polisy – na przykład ubezpieczenie turystyczne Warta Travel ma w swoim zakresie nielimitowane świadczenia assistance, między innymi takie jak: koszty transportu, które są pokrywane do faktycznej wysokości – bez górnego limitu.

Warto również pamiętać o tym, aby odpowiedzialność ubezpieczyciela obejmowała te rodzaje aktywnego wypoczynku, które planujesz praktykować za granicą. Na przykład uprawianie takich sportów jak: kitesurfing, windsurfing, nurkowanie czy jazdy na skuterach wodnych.

Zwróć uwagę, że te rodzaje aktywności sportowej. W polisach Warta Travel,  są zaliczane do amatorskich sportów czyli nie trzeba opłacać dodatkowej składki, aby zdarzenia, które wystąpią podczas ich uprawiania  były objęte ochroną.

Polisa powinna również obejmować w zakresie podstawowym leczenie następstw chorób przewlekłych, a także nagłego zachorowania na Covid-19.

 

Dobra polisa to także:

  • Pomoc konsultantów Centrum Obsługi Klienta Warty – 24/7 w języku polskim, niezależnie od miejsca pobytu,
  • Wysoka suma ubezpieczenia w ramach kosztów leczenia (nawet do 2 000 000 zł),
  • Szkody po alkoholu w zakresie podstawowym kosztów leczenia, assistance i NNW.
  • Skutki aktów terrorystycznych w zakresie podstawowym (objęcie ochroną osób, które ucierpią w zdarzeniach powstałych w wyniku aktów terrorystycznych).
     

Ubezpieczenie możesz wykupić online tuż przed planowanym wyjazdem, a sam zakup zajmie ok. 3 minuty. Jeżeli przebywasz na terenie Polski możesz zawrzeć umowę obowiązującą od dnia następnego, lub jeśli jest taka potrzeba w opcji „od dnia i godziny” – czyli od teraz. Jednak, gdy przebywasz poza granicami RP – odpowiedzialność rozpoczyna się od dnia następnego po zawarciu umowy. Skorzystaj z  kalkulatora i zobacz, że Twoje ubezpieczenie nie musi wiele kosztować.   
 


Ubezpieczenie turystyczne

Jak oceniasz artykuł?
Kup online polisę turystyczną
Dokąd się wybierasz?
Zaznacz kierunek podróży
Oblicz składkę

Polecane porady

Zobacz wszystkie porady