Turystyczne

Jak przygotować się na jesienny city break?

Koniec lata to nie koniec podróży. Zazwyczaj zmienia się jedynie ich charakter - w miejsce dłuższych urlopów częściej ruszamy na szybkie i intensywne wyjazdy weekendowe. Ubezpieczenie turystyczne przydaje się wtedy tak samo, jak na pełnowymiarowym urlopie.

Rodzina planująca jesienny city break

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Co oznacza City Break
  • Dlaczego warto się ubezpieczyć na krótki wyjazd
  • Co wziąć pod uwagę wybierając ubezpieczenie podróżne
  • Gdzie warto pojechać na kilka dni 

Jesienią szukamy przerywników od powakacyjnej rutyny, przez co weekendy stają się okazją do wypadów na łono natury lub do miast poza sezonem. Zwłaszcza wtedy, gdy pojawiają się okazyjne, tanie połączenia lotnicze. Podejmując decyzję o zaplanowaniu kilkudniowego wyjazdu, nie powinno się zapominać o ubezpieczeniu. Dlaczego warto mieć polisę turystyczną na krótki wyjazd, przeczytasz w naszym poradniku.

 

Czym jest city break?

Rozpoczęła się jesień, a szczyt urlopowy powoli dobiega końca. Krótkie i intensywne wyjazdy znów wracają do łask. City break to pobyt w innym mieście, który obfituje w szereg różnych atrakcji. Przede wszystkim polega na zwiedzanie najważniejszych zabytków w danej miejscowości, skosztowaniu lokalnej kuchni lub po prostu odpoczynku w okolicznościach przyrody. 

 

Ubezpiecz się na krótki wyjazd 

Jak uniknąć kosztownych konsekwencji? 

Wyjazdy na zagraniczne wakacje wiążą się ze znacznymi kosztami związanymi z podróżą, zakwaterowaniem, wyżywieniem, czy zwiedzaniem. Wyjeżdżając w okresie jesiennym, możesz liczyć na nieco mniejsze koszty wyjazdu z powodu zakończenia wysokiego sezonu letniego. Ale pamiętaj, że to dzięki ubezpieczeniu turystycznym realnie, możesz uniknąć wysokich kosztów, na które naraża Cię choroba, nieszczęśliwy wypadek czy hospitalizacja w obcym kraju. Dzięki wykupionej wcześniej polisie możliwe jest wyjście z takich sytuacji bez uszczerbku w portfelu.

Pamiętaj, że nieszczęśliwy wypadek może się zdarzyć bez względu na to w jakim miejscu się znajdujesz. Dlatego bardzo ważne jest to, abyś przed wyjazdem zastanowił się nad wykupieniem polisy ubezpieczeniowej, która pomoże Ci w sytuacji kryzysowej, ponieważ karta EKUZ może okazać się niewystarczająca. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się dlaczego karta EKUZ nie zagwarantuje Ci odpowiedniej ochrony, przeczytaj nasz artykuł "Jaka jest różnica między ubezpieczeniem Warta Travel a Europejską Kartą Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ)?".

 

Ubezpiecz swoją podróż 

Korzystanie z pomocy medycznej za granicą może być kłopotliwe, a także bardzo kosztowne. Również wypadek w Polsce może mieć długotrwałe skutki – wystarczy np. niefortunny uraz nogi.

Pamiętaj, że ubezpieczenie turystyczne to doskonała ochrona nawet na jednodniowy krótki wyjazd. Jeśli zaopatrzysz się w taką polisę, w sytuacji kryzysowej otrzymasz szybką i najlepszą możliwą opiekę w Polsce i za granicą. Organizacja i sfinansowanie pomocy w większości przypadków odbywa się bez angażowania Twoich pieniędzy. 

Ubezpieczenie turystyczne, zapewni Ci między innymi:

  • Transport do Polski po wypadku, czy chorobie bez ograniczeń kwotowych,
  • Możliwość darmowego połączenia z konsultantami Centrum Obsługi Klienta za pośrednictwem Messengera i pomoc w języku polskim 24 godziny na dobę na całym świecie,
  • Bezgotówkowa organizacja pomocy za granicą,
  • Pomoc assistance, a w tym np. wizyta lekarza czy zakwaterowanie na czas rekonwalescencji,
  • Ubezpieczenie bagażu podróżnego, czy OC w życiu prywatnym,
  • Wysokie sumy ubezpieczenia – koszty leczenia nawet na 2 mln zł.

 

Ubezpieczenie turystyczne

Gdzie wybrać się na jesienny city break?

KOPENHAGA

To malutkie skandynawskie miasto, jesienią będzie jeszcze piękniejsze i klimatyczne niż w pozostałe pory roku. Klimat hygge, mnóstwo okolicznych przytulnych kawiarni, w których można dostać pachnące, ciepłe cynamonki to wymarzona jesień. W tym małym, niepozornym mieście możesz zobaczyć wiele kontrastów,od kolorowego portu Nyhavn do ogrodów Tivol, a także możesz udać się na spacer po Strøget, czyli po jednym z najdłuższych deptaków w Europie.  

 

PRAGA

Są miasta, które najbardziej zachwycają wiosną lub latem, ale są też takie, które jesienną porą są zdecydowanie najpiękniejsze. Podobnie jak Kopenhaga - czeska Praga w październiku i listopadzie ma najlepszy i najbardziej nostalgiczny klimat. Złocista od liści panorama, gdy przejdziesz się mostem Karola, trzymając ciepłą herbatę - zapiera dech w piersiach. Kolejnym plusem może okazać się lokalna kuchnia, która nie należy do najlżejszych, dlatego idealnie nada się na zimniejsze popołudnia.

 

BUDAPESZT

Jesień i Budapeszt tworzą naprawdę dobry duet. Ciepłe baseny termiczne, wzgórze Gellerta, z którego roztacza się widok na Dunaj i panoramę Budapesztu, Baszta Rybacka oraz piękny i elegancki ogród botaniczny. Wraz z nadejściem jesieni wszystkie te miejsca przybierają odcienie złota oraz czerwieni i oferują oferuje zupełnie inny zestaw emocji niż w pozostałe pory roku.

 

BERLIN 

Jest coś wyjątkowego w Berlinie jesienią. Berlińskie parki , łąki i lasy wzdłuż czystych rzek i jezior zachęcają do długich spacerów. Dodatkowego klimatu dodają kolorowe liście , które szeleszczą na chodnikach.

 

Jak oceniasz artykuł?
Kup online polisę turystyczną
Dokąd się wybierasz?
Zaznacz kierunek podróży
Oblicz składkę

Polecane porady

Zobacz wszystkie porady