Majówka to świetna okazja by udać się na kilkudniowy wyjazd czy to po Polsce czy za granicą. Jednak przy odrobinie pecha lub nieuwagi może się okazać, że zamiast radości z wyjazdu, mamy do czynienia ze zmartwieniami i nieplanowanymi wydatkami. Zwichnięcie nogi będąc na szlaku czy potrącenie przez samochód podczas zwiedzania może zdarzyć się naprawdę każdemu, szczególnie, jeśli jesteśmy pochłonięci zwiedzaniem i podziwianiem atrakcji. O tym, dlaczego warto mieć polisę, opowiemy w tym artykule.

City Break – co to takiego?

City break to krótki wyjazd do jednego z europejskich lub polskich miast. To, gdzie wyjedziesz na majówkę zależy od Twoich preferencji i upodobań. Można znaleźć mnóstwo europejskich miast, które idealnie nadają się na kilkudniowe zwiedzanie lub spędzić ten czas odpoczywając na łonie natury np. w Olsztynie czy spacerując po wąwozach w Kazimierzu Dolnym.

To bez wątpienia świetny sposób na wykorzystanie wolnego czasu. Możesz pojechać w jedno miejsce organizując wyjazd na własną rękę lub zaliczyć objazdówkę z biurem podróży. Możliwości jest naprawdę wiele.
 

Dokąd wybrać się na weekendowy wyjazd  

To wszystko zależy od połączeń transportowych i celu Twojej podróży. Możesz wyjechać do dużych lub mniejszych miast w Polsce czy za granicą. Do najpopularniejszych kierunków należą miasta Europy Zachodniej i Południowej, a zwłaszcza słoneczny Rzym czy tętniąca życiem Barcelona. Dużym zainteresowaniem na majówkowy wyjazd cieszy się również: Budapeszt, Lizbona, Paryż i Berlin.

Jeśli jednak nie chcesz spędzić wielu godzin w samolocie lub aucie, zastanów się nad podróżą na terenie naszego kraju. Polska jest równie piękna i oferuje nam wiele atrakcyjnych miejsc. Bałtyk, Mazury i Góry, a może Podlasie? Każdy region w Polsce ma dużo do zaoferowania.