Turystyczne

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne?

Wybierasz się na wyjazd turystyczny po kraju? Chcesz zapewnić sobie ochronę i komfort poza domem? Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej o ubezpieczeniu turystycznym, które możesz zakupić na wyjazd po Polsce.

ubezpieczenie turystyczne - rodzice na plaży

Czy są polisy NNW dla turystów podróżujących wyłącznie po Polsce?

Gdy podróżujesz za granicę, to zawsze pamiętaj o ubezpieczeniu turystycznym. W podobny sposób można zabezpieczyć na czas podróży krajowych. Co ważne, ubezpieczeniem można objąć samodzielne wyjazdy, podróże z rodziną lub w gronie znajomych a także wyjazdy zorganizowane w dużych grupach – np. wycieczki czy pielgrzymki .  Podróże,  również te krajowe, to dla nas potencjalnie większe prawdopodobieństwo wystąpienia wypadków lub innych nieoczekiwanych zdarzeń.

Ubezpieczenie turystyczne

Jaką ochronę zapewnia ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie Warta Twoje NNW posiada kilka wariantów. Pakiet dla Turysty jest dedykowany właśnie dla osób mieszkających w kraju i podróżujących po kraju. Ważną zaletą tego ubezpieczenia jest brak ograniczeń wiekowych osób ubezpieczonych.

Ubezpieczenie to zapewnia szeroką ochronę w zakresie NNW:

  • trwały uszczerbek na zdrowiu, śmierć, naprawę lub nabycie przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych.

W zakres pakietu dla Turysty wchodzą także usługi assistance:

  • zastępczy kierowca, gdy ze względu na wypadek nie jesteśmy w stanie prowadzić samodzielnie pojazdu oraz organizacja wizyty lekarskiej w miejscu naszego pobytu dla dziecka do 18 roku życia, tym samym nie musimy szukać pomocy lekarza samodzielnie, gdy jesteśmy daleko poza domem.

 

Ubezpieczenie turystyczne możesz rozszerzyć o zakres dodatkowy, to znaczy ubezpieczenie bagażu oraz OC. Ochrona bagażu obejmuje bagaż podróżny wraz ze sprzętem sportowym.

Ochrona bagażu obejmuje utratę bagażu podróżnego wskutek udokumentowanej kradzieży z włamaniem lub rabunku, zaginięcia, gdy znajdował się pod opieką zawodowego przewoźnika ,braku możliwości zaopiekowania się i zabezpieczenia bagażu przez Ubezpieczonego w związku z jego nagłym zachorowaniem lub nieszczęśliwym wypadkiem potwierdzonym dokumentacją medyczną, wypadku lub katastrofy środka komunikacji (transport publiczny i pojazdy mechaniczne) oraz akcji ratowniczej związanej z tymi zdarzeniami.

Warto też pomyśleć o rozszerzeniu polisy o OC w życiu prywatnym. Jest to bardzo przydatne  aby zabezpieczyć się przed nieumyślnym uszkodzeniem lub zniszczeniem mienia na wyjeździe, np. wyposażenia ośrodka wypoczynkowego lub kwater prywatnych.

 

Czy ubezpieczenie podróżne obejmuje także sporty wysokiego ryzyka?

 Jeśli podczas podróży po Polsce planujesz uprawianie sportu takiego jak: jeździectwo, akrobatyka, skoki do wody  lub uprawianie sportów zimowych: narciarstwo i snowboarding – musisz uwzględnić to zakupując odpowiednie rozszerzenie. Jeśli tego nie zrobisz, a do zdarzenia dojdzie podczas uprawiania sportu to nie będziesz chroniony w ramach ubezpieczenia.  

Ubezpieczenie podróżne

Na jaki okres czasu można mieć polisę turystyczną?

Ubezpieczenie turystyczne można zawrzeć na okres od jednego do trzydziestu dni.

Wyjazdy po kraju to bardzo popularna forma turystyki. Są łatwe do zorganizowania i pozwalają na dokładne poznanie naszego kraju. Za sprawą ubezpieczenia NNW możesz zapewnić sobie komfort podróżowania, nawet jeśli pojawią się nieprzewidziane okoliczności, które wpłyną na nasze plany.

 

Jak oceniasz artykuł?
Kup online polisę turystyczną
Dokąd się wybierasz?
Zaznacz kierunek podróży
Oblicz składkę

Polecane porady

Zobacz wszystkie porady