Turystyczne

Gdzie jechać na wakacje we wrześniu?

Wrzesień to idealny moment na wakacje za granicą. Ceny nie są już tak wysokie jak latem, a pogoda zachęca do wyjazdów. Trekking w Alpach, zwiedzanie Islandii, czy sporty wodne na Malediwach tylko kilka możliwości.

Kobieta w górach

Jesień na południu Europy

Wrzesień to idealna pora na wakacje w Grecji, we Włoszech, w Hiszpanii lub Chorwacji. Na Krecie, Santorini czy Rodos temperatury oscylują jeszcze wokół 27 stopni Celsjusza, dzięki czemu można nadal plażować, czy kąpać się w morzu. Temperatury są też przyjazne dla turystów, którzy chcą nie tylko plażować, ale też uprawiać sporty. Na wakacje we wrześniu polecany jest też Peloponez - unikając tłumów i letnich upałów można tu korzystać z uroków regionu: zwiedzania zabytków oraz relaksu na piaszczystych plażach. We wrześniu wysokie temperatury i słońce znajdziemy też we Włoszech. Zarówno na południu, jak i w Toskanii czy Umbrii będziemy mogli jeszcze cieszyć się ciepłą pogodą, wyborną kuchnią, a także zwiedzać wyjątkowe miasta, czy muzea. Również Hiszpania oferuje we wrześniu wiele różnych atrakcji takich jak zwiedzanie Barcelony, Madrytu czy Andaluzji. Wrzesień to dobry moment na podróżowanie po Hiszpanii bez nadmiernych upałów. Dobrą pogodę we wrześniu znajdziemy też w Chorwacji, gdzie możemy odkrywać uroki wybrzeża Adriatyku, żeglować lub odkrywać historyczne miasta.
 

Alpy dla aktywnych

Zarówno ceny, jak i pogoda zachęcają do wrześniowych wakacji w Alpach. Dni najczęściej są jeszcze słoneczne i ciepłe, choć już nieco krótsze niż latem. Można tu jednak wędrować po pięknych szlakach turystycznych, jeździć na rowerze górskim, czy cieszyć się spokojem małych miejscowości i oraz pyszną alpejską kuchnią. Wakacje można tu spędzić nie rezygnując z kąpieli – wiele hoteli ma kryte baseny, z których można korzystać przez cały rok. Wieczorami jest już jednak chłodno, więc nocowanie na kempingu może nie być najlepszym pomysłem. Zarówno wrzesień, jak i październik to też dobry moment na wakacje w polskich górach – zarówno w Bieszczadach, Tatrach czy w Beskidach spokój i przyroda mieniąca się jesiennymi kolorami zapewnia wyjątkowe wrażenia.

Ubezpieczenie podróżne

Islandia, czyli piękno północy

Ciekawą propozycją turystyczną na wrzesień dla mniej ciepłolubnych jest Islandia. Wrzesień to dobry moment na obserwację zjawisk przyrodniczych na Islandii, takich jak zorza polarna. Wieczorne niebo jest wystarczająco ciemne, by mieć szansę podziwiania jej. Jest to też dobry miesiąc na odkrywanie piękna islandzkiej przyrody — drogi są jeszcze otwarte, a większość atrakcji jest osiągalna. Zaletą są również niższe ceny. Trzeba być jednak przygotowanym na temperatury i mieć ze sobą ciepłe ubrania. Co można robić na Islandii we wrześniu? Możliwości jest naprawdę wiele: zwiedzić Złoty Krąg, zobaczyć jezioro w kraterze Askja, można tu wybrać się na wycieczkę po wulkanie na archipelagu Vestmannaejar, wybrać się na pieszą wycieczkę po lodowcu Vatmajokull - największym lodowcu w Europie, zobaczyć piękno islandzkich jezior i fiordów, czy też obserwować wieloryby niedaleko Hsavik w północnej Islandii, a także wybrać się na wycieczkę do gorących źródeł. Do ciekawych wydarzeń, które warto uwzględnić we wrześniowej wyprawie jest też Festiwal Nocy Świateł (Ljosanott), który odbywa się w pierwszy weekend września. Możliwości jest zatem wiele.

Egzotyczne Bali

Jeżeli chłód północy nie jest tym, czego chcemy zaznać na wakacjach i interesują nas dalsze podróże – warto rozważyć wyprawę na Bali. Wrzesień to często okres przejściowy między suchym a deszczowym sezonem na Bali. ​Mamy okazję więc cieszyć się ze słonecznych dni i przyjemnych temperatur. Deszcze są zazwyczaj krótsze i mniej intensywne niż w okresie deszczowym, co sprawia, że ​​jest to dobry czas na zwiedzanie i aktywności na świeżym powietrzu. Wrzesień to też miesiąc poza szczytem sezonu turystycznego na Bali, ceny noclegów, jedzenia i atrakcji są zatem niższe niż w sezonie wysokim. Na Bali możemy spacerować słynnymi tarasami ryżowymi w Tegallalang, zwiedzać świątynie, zobaczyć pałace wodne w Ujung i Tirta Gangga, zwiedzić miasto Ubud – kulturalną stolicę wyspy lub po prostu odpocząć na najpiękniejszych w Indonezji plażach. 
 

Ubezpieczenie turystyczne

Rajskie Malediwy

Wrzesień jest często uważany za jeden z najlepszych miesięcy pod względem pogodowym na Malediwach. To okres przejściowy między monsunem południowym a monsunem północnym, co oznacza, że ​​jest stosunkowo mało opadów i często słoneczne dni. Temperatury są również przyjemne, a woda w oceanie jest ciepła i sprzyja uprawianiu sportów wodnych, takich jak nurkowanie, snorkeling, czy żeglowanie. Jeśli szukamy spokojnego miejsca na romantyczną podróż – Malediwy we wrześniu mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Mniej turystów oznacza spokojniejsze plaże i więcej prywatności.
 

 

 

Jak oceniasz artykuł?
Kup online polisę turystyczną
Dokąd się wybierasz?
Zaznacz kierunek podróży
Oblicz składkę

Polecane porady

Zobacz wszystkie porady